Pasaulio lietuviai – už balsavimą internetu

Publikuota: 2011 m. balandžio 15 d. penktadienis

Pasaulio lietuviai norėtų, kad užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams būtų sudaryta galimybė balsuoti internetu ir ragina parlamentą greičiau apsispręsti dėl šio klausimo.

Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininko nuo PLB, JAV LB Vyto Maciūno, internetinis balsavimas palengvintų rinkimų procesą. Jis pateikė Amerikos lietuvių pavyzdį, kai PLB vadovybė renkama internetu.

„Tai palengvina ir priartina prie išrinkimo savo struktūrų. Atrodo, normalu būtų, jeigu tą būtų galima padaryti, bet čia būtų jau ne užsienio lietuvių darbas, bet Vyriausiosios rinkimų komisijos“, – penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Maciūnas.

„Įvedę tokią lengvesnę, patrauklesnę galimybę mobiliems žmonėms šiandieniniame globaliame pasaulyje internetu, mes tikrai tuos balsuotojų skaičius padidintume“, – dėstė Seimo narys, LPB komisijos pirmininkas Paulius Saudargas.

Skaičiuojama, kad balsuoti internetu galėtų keliasdešimt tūkstančių Lietuvos piliečių.

Šią savaitę posėdžiavusi PLB komisija, žadėjo kreiptis į Seimo frakcijų seniūnų sueigą ir prašyti, kad užsienio lietuvių balsavimo internetu klausimas būtų pateikiamas plenariniam Seimo posėdžiui. Dar praėjusių metų pabaigoje parlamentarų grupė įregistravo Seimo rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Prezidento rinkimų, Referendumo įstatymų pakeitimų projektus, kuriuos priėmus būtų leista užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams balsuoti internetu.

Pasak įstatymų projekto iniciatoriaus ir rengėjo, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario P. Saudargo, pokyčiai valstybės gyvenime reikalauja tobulinti rinkimų įstatymus. Balsuodama internetu lietuvių išeivija turės galimybę aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose. Kartu šios įstatymo pataisos leis pasiruošti visuotiniam internetinio balsavimo įvedimui visuose Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose.

Anot P. Saudargo, balsavimas internetu atitiks visus teisės aktų nustatytus balsavimo reikalavimus ir principus. Įstatymo projekte nustatyta, kad balsuoti internetu išeivijos rinkėjas gali konkrečiu nustatytu laiku Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje.

Balsuoti internetu turėtų teisę visi išeivijos rinkėjai, VRK nustatyta tvarka įrašyti į Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų sudarytus rinkėjų sąrašus bei patvirtinę savo pilietybę ir asmens tapatybę elektroninėje erdvėje.

Įstatymų pataisas pasirašė aštuoni parlamentarai, atstovaujantys visoms Seimo frakcijoms: Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nariai Paulius Saudargas, Ona Valiukevičiūtė, Rima Baškienė, Dalia Teišerskytė, Juozas Olekas, Saulius Bucevičius, Vytautas Bogušis, Zita Užlytė.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vyriausybė pritaria, kad būtų įteisintas balsavimas internetu

„Tokia balsavimo forma ypač aktuali jaunesnio amžiaus žmonėms. Be to, balsuoti internetu daug patogiau būtų Lietuvoje negyvenantiems piliečiams“, – pranešime spaudai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »