Pinigų muziejaus svetainėje – patogi registracija į ekskursijas ir virtualios ekspozicijos

Publikuota: 2015 m. liepos 24 d. penktadienis

Lietuvos banko Pinigų muziejus pristato naujovę – interneto svetainę www.pinigumuziejus.lt. Jos lankytojai gali patogiai užsiregistruoti į didelio populiarumo sulaukiančias ekskursijas Pinigų muziejuje su gidu, įvairius renginius, edukacines programas.

Naujojoje svetainėje pristatomas Pinigų muziejus ir ką jame galima sužinoti bei veikti; skelbiamos muziejaus naujienos, renginių anonsai. Svetainės lankytojai taip pat susipažins su virtualiomis ekspozicijomis ir parodomis, muziejaus istorija, išleistais leidiniais (dalis jų – ir elektroniniai, taigi galima parsisiųsti). Ateityje svetainėje bus galimybė ir tiesiogiai stebėti renginių transliacijas iš muziejaus, o elektroninė svečių atsiliepimų knyga muziejuje bus susieta su svetainės komentarų skiltimi. 

Pinigų muziejaus svetainė parengta lietuvių ir anglų kalbomis, taip pat parengta išmaniesiems telefonams pritaikyta jos mobilioji versija.

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Be to, lankytojas gali pats aktyviai dalyvauti pažinimo procese – savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis, o sėkmingai atsakęs į testų klausimus – pasigaminti banknotą su savo atvaizdu.

Nuo 2011 m. pradžios, kai Pinigų muziejus atvėrė duris, jį aplankė daugiau kaip 140 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Pinigų muziejus yra gavęs ne vieną apdovanojimą: draugiškiausio muziejaus (2012 m. išrinko Lietuvos žmonių su negalia sąjunga), draugiškiausio Vilniaus muziejaus (European Destinations of Excellence, 2013 m.), svetingiausio Vilniaus muziejaus (Vilniaus svetingumas, 2013 m.), o muziejaus gidė Nijolė Butkevičienė 2014 m. išrinkta svetingiausia Vilniaus kultūros įstaigos darbuotoja. Pinigų muziejus taip pat patenka į geriausiai įvertintų viso pasaulio valstybių centrinių bankų muziejų penketuką. 2014 ir 2015 m. didžiausias pasaulyje kelionių portalas TripAdvisor Pinigų muziejui įteikė aukščiausios kokybės sertifikatą.

Muziejaus lankymas ir ekskursijos – nemokamos, muziejaus durys atviros antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., o šeštadieniais – nuo 11 iki 18 val.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »