Po 10 metų internetas pasieks 1 petabito per sekundę greitį

Publikuota: 2013 m. lapkričio 28 d. ketvirtadienis

Duomenų perdavimas šviesolaidžių tinklais per artimiausius 10 metų gali pasiekti 1 petabito per sekundę (Pb/s), arba 1000 terabitų/ s (Tb/s) greitį. Tačiau tolesnis spartos augimas naudojant optinių skaidulų technologiją susidurs su didelėmis kliūtimis: standartinių šviesolaidžių galimybės bus išnaudotos.

Apie tai pareiškė Rusijos mokslų akademijos Bendrosios fizikos instituto Šviesolaidinės optikos mokslinio centro direktorius akademikas Jevgenijus Dianovas. „Galima tikėtis, kad per artimiausius 10 metų bus sukurtos komercinės šviesolaidinio ryšio sistemos, galinčios pasiekti maždaug 1 Pb/s, arba 1 milijono gigabitų duomenų perdavimo spartą.“ Pasak jo, duomenų perdavimo greitis naudojant optinio ryšio tinklus kas 4 metus išauga 10 kartų. Tačiau viršyti 100 Tb/s greitį naudojant iš kvarcinio stiklo gaminamas optines skaidulas neįmanoma. Mokslininkas atkreipė dėmesį, kad informacijos srautas pasaulyje kasmet išauga po 30–40 proc., nes daugėja interneto vartotojų, auga vaizdo medžiagos turinio kiekis, daugelyje šalių steigiami dideli duomenų apdorojimo centrai.

Tolesnis spartos augimas optinio ryšio tinkluose siejamas su daugiašerdžiais optiniais kabeliais. Akademiko teigimu, tokie naujos kartos šviesolaidžiai jau sukurti. Pernai buvo paskelbtas pirmasis mokslinis straipsnis apie atliktą eksperimentą, kurio metu duomenų perdavimo greitis buvo pasiekęs beveik 1 petabitą per sekundę. Tam buvo naudojamas 12 optinių šerdžių kabelis, kuriame kiekvienos skaidulos pralaida siekė 84 Tb/s.

Šį eksperimentą praėjusių metų rudenį atliko Japonijos bendrovė „Nippon Telegraph and Telephone", duomenis 1 Pt/s sparta perdavusi 52 kilometrų atstumu.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »