Po 10 metų internetas pasieks 1 petabito per sekundę greitį

Publikuota: 2013 m. lapkričio 28 d. ketvirtadienis

Duomenų perdavimas šviesolaidžių tinklais per artimiausius 10 metų gali pasiekti 1 petabito per sekundę (Pb/s), arba 1000 terabitų/ s (Tb/s) greitį. Tačiau tolesnis spartos augimas naudojant optinių skaidulų technologiją susidurs su didelėmis kliūtimis: standartinių šviesolaidžių galimybės bus išnaudotos.

Apie tai pareiškė Rusijos mokslų akademijos Bendrosios fizikos instituto Šviesolaidinės optikos mokslinio centro direktorius akademikas Jevgenijus Dianovas. „Galima tikėtis, kad per artimiausius 10 metų bus sukurtos komercinės šviesolaidinio ryšio sistemos, galinčios pasiekti maždaug 1 Pb/s, arba 1 milijono gigabitų duomenų perdavimo spartą.“ Pasak jo, duomenų perdavimo greitis naudojant optinio ryšio tinklus kas 4 metus išauga 10 kartų. Tačiau viršyti 100 Tb/s greitį naudojant iš kvarcinio stiklo gaminamas optines skaidulas neįmanoma. Mokslininkas atkreipė dėmesį, kad informacijos srautas pasaulyje kasmet išauga po 30–40 proc., nes daugėja interneto vartotojų, auga vaizdo medžiagos turinio kiekis, daugelyje šalių steigiami dideli duomenų apdorojimo centrai.

Tolesnis spartos augimas optinio ryšio tinkluose siejamas su daugiašerdžiais optiniais kabeliais. Akademiko teigimu, tokie naujos kartos šviesolaidžiai jau sukurti. Pernai buvo paskelbtas pirmasis mokslinis straipsnis apie atliktą eksperimentą, kurio metu duomenų perdavimo greitis buvo pasiekęs beveik 1 petabitą per sekundę. Tam buvo naudojamas 12 optinių šerdžių kabelis, kuriame kiekvienos skaidulos pralaida siekė 84 Tb/s.

Šį eksperimentą praėjusių metų rudenį atliko Japonijos bendrovė „Nippon Telegraph and Telephone", duomenis 1 Pt/s sparta perdavusi 52 kilometrų atstumu.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »