Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Publikuota: 2017 m. sausio 5 d. ketvirtadienis

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. Jei pernai pavasarį naudodami tokius įrenginius prie interneto jungėsi dar tik 40 proc. šalies gyventojų, tai rudenį ši dalis išaugo iki 46 proc. Tuo metu prisijungiančiųjų per nešiojamuosius kompiuterius dalis smuko trimis proc. punktais iki 45 proc. Tai atskleidė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas tyrimas.

Daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) tyrimo dalyvių atskleidė, kad per paskutines septynias dienas prie interneto jungėsi naudodami stacionarų kompiuterį, 14 proc. planšetinio kompiuterio pagalba, 6 proc. įsijungę išmanųjį televizorių.

Per išmanųjį telefoną prie interneto jungiamasi ne tik dažniau, bet naudojantis juo telefone praleidžiama ir vis daugiau laiko. Vidutiniškai darbo dienomis per parą naudodamiesi internetu išmaniajame telefone lietuviai praleidžia 54 minutes – 16 minučių daugiau nei 2016m. pradžioje. Savaitgaliais interneto telefone lietuviams prireikia dar dažniau. Naudodamiesi internetu savaitgaliais lietuviai vidutiniškai prie savo telefono ekrano praleidžia vieną paros valandą. Tai yra 20 minučių daugiau nei pernai pavasarį, kai buvo atliktas analogiškas tyrimas.

„Interneto naudojimas išmaniaisiais telefonais toliau turėtų tik augti. Tokius įrenginius turi vis daugiau Lietuvos gyventojų, mobiliojo interneto ryšio infrastruktūra šalyje taip pat yra gerai išvystyta, o daugelis technologinių inovacijų šiandien yra orientuotos būtent į mobiliuosius įrenginius. Šias tendencijas svarbu turėti omenyje verslui teikiant paslaugas internetu, planuojant reklamos kampanijas ar tiesiog komunikuojant su klientais, kuriems išmanieji telefonai su interneto ryšiu suteikia galimybę realiu laiku dalintis savo komentarais ir įvertinimais, atsiliepimais apie įmonę ar įstaigą“, – sako „Kantar TNS“ Media departamento projektų vadovė Justė Tauginienė.

„Kantar TNS“ atliktas tyrimas taip pat parodė, kad internetą išmaniuosiuose telefonuose lietuviai naudoja vis įvairesniems tikslams – ne tik naršymui socialiniuose tinkluose ir naujienų skaitymui, bet ir elektroninei bankininkystei, paslaugoms ar prekėms įsigyti.

Didžiausia dalis lietuvių internetą telefone naudoja naršymui per paieškos sistemas, pavyzdžiui „Google“ (31 proc.) ir bendravimui socialiniuose tinkluose (30 proc.). Daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) skaito naujienų portalų naujienas telefono naršyklėje, o 25 proc. – siunčia ir skaito elektroninius laiškus.

Labiausiai nuo 2016 m. metų pavasario išaugo telefone elektroninės bankininkystės paslaugomis besinaudojančių lietuvių dalis. 17 proc. tyrime dalyvavusių gyventojų teigė per pastarąjį mėnesį telefone naudojęsi bankų programėlėmis ar jungęsi prie savo elektroninės bankininkystės paskyros per telefono naršyklę. Pavasarį tokių gyventojų dar buvo tik kiek daugiau nei dešimtadalis (12 proc.).

„Kantar TNS“ Lietuvos gyventojų interneto vartojimo įpročių tyrimą atliko 2016m. metų rudenį. Jo metu apklausta daugiau nei pusantro tūkstančio 15–74 metų amžiaus šalies gyventojų.

Šaltinis: tns.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »