Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 30 d. penktadienis

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. 2015 m. prieigą prie interneto turėjo 3,2 mlrd. žmonių, о 2016 m. jų turėtų padaugėti iki 3,5 mlrd.

Skelbiama, kad 2016 m. pabaigoje prie interneto bus prijungti 52 proc. namų ūkių (2015 m. tokių buvo 49 proc.). Išsivysčiusiose šalyse prieigą prie interneto turi vidutiniškai 84 proc. namų ūkių. Besivystančiose šalyse – apie 41 proc.

2015-ųjų duomenimis, daugiausia internetu naudojasi Islandijos gyventojai – 98,2 proc. Antroje vietoje – Liuksemburgas (97,3 proc.), trečioje – Andora (96,9 proc.), ketvirtoje – Norvegija (96,8 proc.), penktoje – Lichtenšteinas (96,6 proc.). Sąraše, kurį sudaro 191 pasaulio šalis, Lietuva užima 48 vietą su 71 proc. internetu besinaudojančių gyventojų skaičiumi.

Beje, moterų, neturinčių priėjimo prie interneto, pasaulyje 250 milijonais daugiau nei vyrų. Didžiausias vyrų ir moterų, turinčių priėjimą prie interneto, atotrūkis pastebimas Afrikos, Arabų Emyratų, Azijos–Ramiojo vandenyno rajonuose. Mažiausias atotrūkis – Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei NVS šalyse.

Mobiliuosius telefonus pasaulyje taip pat dažniau turi vyrai – turinčių telefonus moterų yra 200 mln. mažiau.

Šaltinis: broadbandcommission.org
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »