Pusė tėvų Lietuvoje reguliariai leidžia savo vaikams savarankiškai naudotis įrenginiais

Publikuota: 2014 m. birželio 3 d. antradienis

Kai kalbama apie vaikus internete, visuotinis tinklo prieinamumas tampa ne tik naudingos informacijos ir pramogų, bet ir grėsmių šaltiniu, tai liudija „Kaspersky Lab“ užsakyto tyrimo rezultatai.

17 proc. Lietuvos tėvų pripažino, kad jų vaikas lankėsi jam neskirtuose resursuose, tiek pat apklaustųjų buvo susidūrę su situacija, kai vaikas iš kompiuterio ištrynė duomenis, o 13 proc. tėvų atžalos bendravo su nepažįstamaisiais internete. Be to, 42 proc. tėvų reguliariai leidžia vaikams naudotis išmaniuoju telefonu ar planšete be priežiūros.

Dauguma nė neįsivaizduoja, kad nekontroliuojamas naršymas tinkle gali turėti daugybę padarinių, kurie neapsiriboja banaliu naudojamo įrenginio užkrėtimu virusu. Pavyzdžiui, vaikas gali apmokėti paslaugas tėvų kreditine kortele arba pašalinti darbo dokumentus.

„Vaikai, neturintys pakankamos darbo kompiuteriais ir mobiliaisiais įrenginiais patirties, netyčia padaro klaidų, už kurias dažnai tenka mokėti tėvams. 19 proc. apklaustų Lietuvos mamų ir tėčių patyrė finansinių nuostolių arba prarado svarbius duomenis dėl nekontroliuojamų atžalos veiksmų. Dažniausiai vaikai netyčia pašalino svarbius duomenis ir be leidimo naudojosi mokėjimo priemonėmis“, – sako Andis Šteinmanis, „Kaspersky Lab“ vykdomasis direktorius Baltijos šalims.

Patikimai vaiko apsaugai internete užtikrinti „Kaspersky Lab“ sukūrė modulį „Tėvų kontrolė“, kuris prieinamas apsaugos sprendime „Kaspersky Internet Security įvairiems įrenginiams“. Naudodami šį modulį tėvai gali blokuoti nepageidaujamo turinio tinklalapius, riboti asmeninių duomenų platinimą bei laiką, kurį vaikas leidžia prie kompiuterio, ir dar daugybė kitų funkcijų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »