Seimo Pirmininkė L. Graužinienė: viešąsias paslaugas reikia sparčiau perkelti į internetą

Publikuota: 2015 m. spalio 9 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė su Europos Komisijos vicepirmininku Andrusu Ansipu aptarė Europos Sąjungos bendrosios skaitmeninės rinkos iniciatyvą, kuri leistų sukurti bendrą rinką Europos Sąjungoje ir didintų jos konkurencingumą. Taip pat kalbėta, kaip paspartinti skaitmeninių technologijų pritaikymą įvairiose srityse.

„Lietuvos, kaip ir visos Europos Sąjungos piliečiams, tiek vartotojams, tiek verslui labai svarbu, kad elektroninėje prekyboje būtų panaikinti apribojimai, vartotojų blokavimas, atsižvelgiant į jų geografinę buvimo vietą. Turi būti sudarytos galimybės elektroniniu būdu įsigyti prekes bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje. Tai leistų užtikrinti teisingą ir konkurencingą aplinką verslui internete“, – sako Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Susitikime buvo pažymėta, kad Lietuvoje labai plačiai išvystyta interneto infrastruktūra, mūsų šalis užima labai aukštas vietas pagal naujos kartos interneto prieigos aprėptį, tačiau dar yra didelis neišnaudotas potencialas platesniam skaitmeninių technologijų panaudojimui visose gyvenimo srityse, ypač viešajame sektoriuje.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuva siekia kelti aukštus reikalavimus ir elektroniniams valdžios projektams, užtikrinant kokybę ir lankstesnį požiūrį į vartotoją. Skaitmeninių viešųjų paslaugų srityje Lietuva yra šešiolikta iš visų Europos Sąjungos valstybių. E. valdžios paslaugomis per metus naudojosi 43 procentai interneto naudotojų. Pasak parlamento vadovės, šis skaičius privalo būti didesnis.

„Informacinių sistemų saugumas, ypač atsižvelgiant į šiandienę geopolitinę situaciją ir iš to kylančias grėsmes, bei didesnis elektroninių paslaugų, kurias teikia valdžios institucijos, įgyvendinimas išlieka esminiai prioritetai, kalbant apie skaitmeninius projektus Lietuvoje. Skaitmeninės technologijos turi tarnauti žmonėms ir lengvinti jų gyvenimą“, – pabrėžia Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »