Skaidri ir aiški informacija internete didins pasitikėjimą valstybės institucijomis

Publikuota: 2016 m. balandžio 28 d. ketvirtadienis

Susisiekimo ministerija siūlo suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, kuriose būtų pateikiama aktuali, patikima ir nuolat atnaujinama informacija, lengvai prieinama kiekvienam interneto naudotojui. Tai išdėstyta ministerijos parengtame projekte, kuris pateiktas svarstyti Vyriausybei.

„Šiuo projektu siekiame visuomenei sudaryti geresnes sąlygas gauti internetu visą viešą informaciją apie valstybės ir savivaldybių institucijas. Manau, kad naudotis suvienodintomis interneto svetainėmis bus daug patogiau ir paprasčiau, o lengvai prieinama ir aiški informacija padidins visuomenės pasitikėjimą valstybės įstaigomis“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Numatoma, kad informacija bus skelbiama centralizuotai specialiai šiam tikslui skirtame portale. Projekte nustatyta, kad Vyriausybės valdymo srities įstaigos savo informaciją skelbia portale „Mano vyriausybė“, naikinami nustatyti dizaino reikalavimai ministerijų interneto svetainėms.

Planuojama, kad šios nuostatos įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d. Ši data nustatyta dėl didelės darbų apimties. Vyriausybės valdymo srities įstaigų interneto svetainės į portalą „Mano vyriausybė“ perkeliamos laipsniškai.

Siekiant tolygiai grupuoti įstaigų svetainėse teikiamą informaciją, numatomi nedideli struktūriniai pakeitimai. Vieni jų – nauji skyriai, kuriuose būtų publikuojama svarbiausia įstaigos veiklos informacija. 

Ministerijos siūlymu, valstybinės institucijos savo interneto svetainėse turėtų skelbti  duomenis apie naudojamus tarnybinius lengvuosius automobilius: jų markes, modelius spalvą ir valstybinius registracijos numerius. Manoma, kad tai visuomenei suteiktų daugiau aiškumo ir skaidrumo dėl valstybės transporto parko naudojimo.

Taip pat siūloma nustatyti, kad kasmet iki spalio 1 d. valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos pašalintų Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) nurodytus interneto svetainių trūkumus ir apie tai informuotų IVPK.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »