Socialiniuose tinkluose lietuviai bendrauja su artimiausiais ir stebi kitus

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Dauguma Lietuvos gyventojų, besinaudojančių socialiniais tinklais, bendrauja su artimiausiais žmonėmis ir stebi, ką veikia jų draugai. Tuo metu aktyvesnių naudotojų, kurie išsako savo nuomonę ir dalijasi rekomendacijomis socialiame tinkle, kol kas Lietuvoje nėra daug. Tai parodė Kompiuterių ir interneto naudotojų tyrimas, kurį atliko tyrimų bendrovė „TNS LT“.

Lietuviai socialiniuose tinkluose dažniausiai bendrauja su siauru artimų draugų ratu – taip teigė 66 proc. apklaustųjų socialinių tinklų vartotojų. 41 proc. teigia bendraujantys su šeima ar giminaičiais, tiek pat bendrauja su kolegomis, o 33 proc. – su platesniu draugų ratu. Tiesa, jaunesni internautai yra linkę bendrauti platesniame draugų ir pažįstamų rate, negu vyresnio amžiaus atstovai. Su nepažįstamais asmenimis socialiniuose tinkluose bendrauja 12 proc. šalies interneto vartotojų.

Pusė arba 50 proc. socialinių tinklų vartotojų Lietuvoje teigia stebintys kontaktuose esančių draugų profilius, 46 proc. reaguoja į kitų vartotojų elgseną: komentuoja draugų nuotraukas, žinutes, pranešimus. Šiek tiek mažiau, t. y. 35 proc., socialinių tinklų vartotojų nuolat dalijasi naujienomis apie save, o 34 proc. – nuorodomis internete.

Tuo metu daugiau dėmesio, įsitraukimo ir laiko reikalaujančios veiklos tarp Lietuvos socialinių tinklų vartotojų nėra populiarios. Pavyzdžiui, rekomendacijomis apie prekes, paslaugas dalinosi tik 16 proc. Lietuvos socialinių tinklų vartotojų, 13 proc. skelbė informaciją verslo ar darbo tikslais, o tik 7 proc. kūrė ar prižiūrėjo naujienų, diskusijų, interesų grupes.

Vertinant socialinių tinklų naudojimo įpročius, matyti, kad ši veikla tampa vis mobilesnė. Šiuo metu net 43 proc. besinaudojančių internetu mobiliuose įrenginiuose naudojasi socialiniais tinklais. Tai rodo, kad Lietuvoje elgsena socialinių tinkluose tampa spontaniškesnė, o vartotojai žymiai paprasčiau ir operatyviau dalinasi vaizdais, informacija apie buvimo vietą, rekomendacijomis ar savo patirtimi.

Šiuo metu Lietuvoje daugiau nei trečdalis, t. y. 38 proc., gyventojų naudojasi socialinių tinklų svetainėmis. Tai sudaro 61 proc. arba daugiau nei pusantro milijono šalies interneto vartotojų.

Kompiuterių ir interneto vartotojų tyrimas buvo atliktas 2011 m. birželio-rugpjūčio mėn. Jo metu apklausta 1 608 15–74 metų amžiaus respondentai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »