Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 11 d. pirmadienis

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose.

Įsivaizduokite, kad vos keliais spustelėjimais telefone ar kompiuteryje, nepakylant iš darbo vietos, galite užsivirinti vandens arbatai biuro virtuvėje.

Arba dar bevažiuojant automobiliu į darbą telefonu įsijungti šildymą, kad atvykus jus pasitiktų jau pakankamai šiltos patalpos.

Grupė IT studijų programų studentų, daugiausiai iš Vilniaus universiteto bei Vilniaus Gedimino Technikos universiteto, dirbdami kartu keturias savaites sukūrė ir daugiau laiką taupančių daiktų interneto sprendimų, leidžiančių norimu laiku per nuotolį įjungti ar išjungti oro kondicionierių, apšvietimą patalpoje, stebėti ir reguliuoti patalpų drėgmę ar realiu laiku matyti tokią naudingą informaciją, kaip biuro patalpų užimtumas – pvz., ar posėdžių kambarys yra laisvas ar užimtas ir pan.

Sukurti išmanius sprendimus, kurie jau dabar galėtų būti pritaikomi realiuose biuruose ar namų aplinkoje, jaunimą subūrė Skandinavijos kapitalo IT bendrovė  „Tieto Lietuva“, šeštus metus iš eilės surengusi jaunųjų IT talentų programą „Mėnuo su IT“.

Šiemet programoje dalyvavo dešimt jaunuolių – daugiausiai pirmo ir trečio kurso studentų. Programos dalyviai padedami „Tieto Lietuva“ mentorių keturias savaites tobulino programavimo įgūdžius bei siekė pagrindinio tikslo – sukurti išmanią biuro valdymo sistemą, kurios valdymas būtų pagrįstas daiktų interneto sprendimais.

„Rezultatai mus maloniai nustebino – Lietuvoje turime daug gabaus jaunimo, kuris įrodė, kad vos per kelias savaites pradinė idėja gali virsti realiu verslo produktu, kurį dar kiek patobulinus būtų galima siūlyti ir rinkai, – sakė „Tieto Lietuva“ technologijų ekspertas Julius Uža. –  Lietuva pasipildė būriu veržlių išradėjų ir mums buvo labai džiugu prie to prisidėti.“

Sistemai kurti buvo naudojami įvairūs sensoriai, kurie buvo išdėlioti patalpose ir sujungti su konkrečiais biuro įrenginiais. Tada į komandas pasiskirstę studentai suprogramavo dvi skirtingas sistemas bei baigiamojo renginio metu pademonstravo jų valdymo galimybes.

Prisijungus prie sistemos kompiuteryje ar telefono ekrane galima matyti patalpos temperatūrą, drėgmės kiekį ar šviesos procentinę dalį ir taip pagal savo poreikius pasirinkti komfortiškiausią ir ramiausią vietą biure. Taip pat galima valdyti prie sistemos prijungtus įrenginius – užsikaisti virdulį, įjungti oro kondicionierių, išjungti šviesą ir t.t. Beje, tai galima daryti ir balsu – tiesiog ištarus per telefoną norimą užduotį (pvz., „įjungti šviesą“ ir pan.).

Kompiuterio darbalaukyje taip pat galima matyti, koks kolega tą dieną švenčia gimtadienį, kada įvyks susirinkimas ar matyti bėgančią naujausių CNN žinių eilutę.

Programos „Mėnuo su IT“ tikslas – atrasti ir ugdyti jaunuosius IT talentus.  Dalyvaudami programoje studentai ne tik įgyja naujos profesinės patirties, bet ir turi galimybę atrasti savo karjeros kelią – per programos įgyvendinimo laikotarpį „Tieto Lietuva“ darbuotojų komandą jau papildė jau daugiau nei dvidešimt „Mėnuo su IT“ programos dalyvių.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »