Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

„Wi-Fi“ – nuostabus išradimas, tačiau visos naršymo internete valandos sparčiai sekina telefonų baterijas. JAV inžinieriai sugebėjo atlikti „Wi-Fi“ perdavimus, naudodami 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. Ši technologija gali būti naudojama visuose išmaniuosiuose telefonuose.

Kaip tai veikia? Dabar „Wi-Fi“ signalus siunčia skaitmeniniu dažniu, dar vadinamu skaitmenine bazine juosta (angl. Digital baseband – DB), taip pat senoviniu analoginiu radijo dažniu (angl. Radio frequency – RF). Šie du dažniai drauge siunčia informacijos paketus, kuriuos išmanusis telefonas dekoduoja.

Bet nors DB technologija pastaraisiais dešimtmečiais pasidarė daug efektyvesnė ir informacijos siuntimui energijos naudoja labai mažai, analoginius radijo dažnius naudojančių prietaisų energinis efektyvumas beveik nepakito – jie vis dar siurbia šimtus milivatų energijos. Taigi norint telefonu prisijungti prie „Wi-Fi“, reikia ir skaitmeninio DB, ir analoginio RF imtuvo, todėl baterijos gyvavimo laikas darosi gėdingai trumpas.

Naujoji Vašingtono universitete sukurta sistema šią kliūtį įveikė, atsiedama analoginę ir skaitmeninę dalį bei perkeldama visas analoginio RF funkcijas vienam įjungiamam prietaisui.

Šis prietaisas kuria „Wi-Fi“ signalą, naudodamas jutiklių masyvą, o „Wi-Fi“ paketai atspindimi ir sugeriami, naudojant skaitmeninį imtuvą, pasyvųjį „Wi-Fi“ įrenginį, kuris energijos beveik visai nenaudoja. Pasyvusis „Wi-Fi“ perduoda informaciją išmaniajam telefonui ar maršrutizatoriui, kur jis gali būti priimamas, naudojant vos 15–60 mikrovatų energijos – 10 000 mažiau, nei naudoja dabartiniai įrenginiai.

Testai rodo, kad pasyvūs reflektoriai komunikuoja su nemodifikuotais išmaniaisiais telefonais netgi 30 metrų atstumu. „Visi tinklo darbai, srauto perdavimas ir energiją suvartojančios užduotys atliekamos vienu jungiamu prietaisu, – pasakoja naujos „Wi-Fi“ sistemos komandos narys Vamsi Talla. – Pasyvus įrenginys tik atspindi signalą, generuodamas „Wi-Fi“ paketus, o tai išties labai efektyvus komunikavimo būdas.“

Ši sistema galėtų ne tik pailginti telefono baterijos veikimą, bet ir paskatinti Daiktų interneto plėtrą, nes prie interneto jungiantis šaldytuvams ir indaplovėms reikia daug energijos.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »