Švedijos laikraščių tinklalapiai apribojo straipsnių komentarus

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 31 d. trečiadienis

Keletas didžiausių Švedijos laikraščių savo tinklalapiuose įvedė apribojimų komentarų rašytojams. Tokiu būdu masinės informacijos priemonės planuoja neleisti pasirodyti tinklalapiuose rasistinio, įžeidžiančio pobūdžio komentarams.

Pavyzdžiui, laikraštis „Expressen“ nusprendė nebeleisti palikti komentaro prie straipsnio realiuoju laiku. Nuo šiol visi skaitytojų komentarai bus peržiūrimi. Šios užduoties ėmėsi laikraščio vyr. redaktorius Tomas Matsonas (Thomas Mattson). T. Matsono teigimu, šis sprendimas neapribos žmonių saviraiškos galimybių. Tiesiog leidinys nenori, kad jo tinklalapis taptų tautinių, etninių ir kitokių konfliktų zona.

Panašios iniciatyvos ėmėsi ir laikraštis „Dagens Nyheter“. Spalį leidinys planuoja reikalauti registruotis į tinklalapio forumą nurodant savo el. pašto adresą. Iki tol visi laikraščio skaitytojų pasisakymai bus užblokuoti. Anksčiau naudotojai turėjo galimybę palikti komentarą anonimiškai.

Stambiausias Švedijos laikraštis „Aftonbladet“ taip pat pranešė apie virtualios politikos pasikeitimus. Rugpjūčio 30 dieną leidinio redakcija planuoja pristatyti naują registracijos savo svetainėje sistemą. Dabar naudotojams teks užsukti į „Aftinbladet“ iš socialinio tinklo „Facebook“ paskyros.

 

Šaltinis: thelocal.se
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Socialinių medijų naudotojams – įspėjimas iš teisėsaugos institucijų

Po kelių pagarsėjusių atvejų, kai socialinių tinklų naudotojai savo paskyrose paskelbė su baudžiamosiomis bylomis susijusią konfidencialią informaciją, Didžiosios Britanijos generalinis prokuroras įpareigotas paskelbti gaires socialinių tinkle naudotojams. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »