Tarp Baltijos šalių vaikų populiariausi socialiniai tinklai ir žaidimai

Publikuota: 2016 m. birželio 2 d. ketvirtadienis

Remiantis naujausios „Kaspersky Lab“ ataskaitos rezultatais, viso pasaulio vaikai daugiausia savo laiko praleidžia internete, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, pokalbių portalais ir t. t. Tai sudaro 67 proc. internetinės veiklos. Žaidimų portalai (11 proc.) ir interneto svetainės, kuriose pateikiama informacija apie alkoholį, narkotikus ir tabaką (9 proc.), atitinkamai išsidėstė antroje ir trečioje vietose. Tuo pat metu pastebimas skirtumas tarp vaikų iš skirtingų šalių interesų.

12 mėnesių ataskaitoje pristatoma anonimiška statistika, gauta iš „Kaspersky Lab“ sprendimų, skirtų „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams su įjungtu „Tėvų kontrolės“ moduliu, rodanti skaičių apsilankymų arba bandymų apsilankyti galimai žalingo turinio svetainėse, kurios patenka į vieną iš 14 nustatytų kategorijų*. Statistika rodo, kad per ataskaitinį laikotarpį vaikai mažiau lankėsi komunikacijos medijų ir suaugusiesiems skirtose svetainėse. Gali būti, kad jie savo rizikos kategorijai priskiriamą veiklą perkėlė į mobiliuosius prietaisus, o šie nebuvo įtraukti į ataskaitą.

Remiantis „Tėvų kontrolės“ modulio suveikimo statistika, nurodytu laikotarpiu Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje) vaikai dažniausiai laiką leido socialiniuose tinkluose, žiūrėdami netinkamą turinį ir keliaudami pavojingomis nuorodomis. Ši kategorija užima pirmą vietą tarp daugumos jaunų Baltijos šalių naudotojų (33 proc.). Taip pat noriai vaikai lankosi žaidimų puslapiuose (29 proc.) ir ieško informacijos apie narkotines medžiagas (28 proc.).

Kategorija „Internetinės komunikacijos žiniasklaida“ buvo populiariausia Meksikoje (86 proc.), Rusijoje, Brazilijoje ir Italijoje (šiek tiek daugiau nei 70 proc.). Mažiausiai komunikabilūs per šį laikotarpį buvo Kinijos (30 proc.), Vokietijos (31 proc.) ir Jungtinės Karalystės (32 proc.) nepilnamečiai. Įdomu, kad kuo šalyje mažiau populiari ši kategorija, tuo populiaresnė buvo kategorija „Kompiuteriniai žaidimai“. Jungtinės Karalystės (28 proc.), Vokietijos (26 proc.) ir Australijos (21 proc.) vaikai internete žaidė daugiau nei vaikai iš Meksikos (4 proc.), Italijos (6 proc.) ir Japonijos (7 proc.).

Kai kalbame apie vaizdo įrašų peržiūrą, muzikos klausymąsi ir programinės įrangos siuntimąsi, Japonijos vaikai yra aiškūs lyderiai (12 proc. visų tėvų kontrolės modulio pranešimų). Jie taip pat daugiausiai perka internetu (17 proc.), kaip ir Kinijos vaikai bei paaugliai (20 proc.). Kategorija „Alkoholis, tabakas ir narkotikai“ surinko daugiausia pranešimų Vokietijoje (23 proc.) ir Jungtinėje Karalystėje (25 proc.). Savo ruožtu suaugusiesiems skirtas turinys labiausiai domina Kinijos (23 proc.) ir Japonijos (5 proc.) nepilnamečius. Ši tema buvo neįdomiausia Jungtinės Karalystės ir JAV vaikams (kiek mažiau nei 1 proc.).

„Tam tikrų tipų svetainių tarp įvairių šalių vaikų populiarumas gali būti susijęs su kiekvienos šalies kultūra ir ekonomine padėtimi. Mes matome, kad vaikai internete tampa vis savarankiškesni: jie pasirenka, kokios muzikos klausytis, kokius filmus ir filmukus žiūrėti ir kokią programinę įrangą diegti. Šis nepriklausomybė yra puiki, tačiau internete, kaip ir realiame gyvenime, būtina nepilnamečius mokyti elgtis išmintingai, saugiai ir atsakingai. „Kaspersky Lab“ mano, kad siekdami išvengti susidūrimų su žalingu turiniu, tėvai turėtų ne tik diegti visapusiškus saugumo sprendimus, bet ir nuolat bendrauti su atžala. Su jaunaisiais naudotojais būtina kalbėtis apie interneto grėsmes ir padėti šeimose kurti pasitikėjimu grindžiamus santykius. Saugumo sprendimai suteikia pagrindą tokiems pokalbiams ir saugiai visos šeimos aplinkai“, – sakė Ana Larkina, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »