Teismų paslaugos kelsis į elektroninę erdvę

Publikuota: 2013 m. birželio 20 d. ketvirtadienis

Šūsnių pristatomų popierių, ranka pildomų ir iš naujo taisomų prašymų bei pridedamų dokumentų nuo liepos 1 d. teismams pristatinėti gali nebereikėti – visas reikiamas procedūras fiziniai ir juridiniai asmenys turės galimybę atlikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale.
 
Siekdami, kad kaip ir kitose paslaugų srityse gyventojai ir įmonės teismų viešosiomis  paslaugomis galėtų naudotis patogiai, teismai sukūrė specialų Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą (LTEPP), kuriame kiekvienas žmogus, taupydamas savo laiką ir išlaidas, galės patogiai pasiekti teismą tiesiog iš savo namų ar darbovietės. Portalas pradės veikti liepos 1 d. 
 
Prisijungusi per elektroninius valdžios vartus ar teismo suteiktu kodu proceso šalis galės elektroniniu būdu formuoti ir teismui pateikti tam tikrus procesinius dokumentus, sumokėti žyminį mokestį, peržiūrėti teismo siųstus dokumentus, gauti informacinius pranešimus sistemoje ir žinutes elektroninio ryšio priemonėmis apie teismo proceso įvykius, peržiūrėti bylos medžiagą, perklausyti teismo posėdžio garso įrašą nuotoliniu būdu.
 
Daugiau nei metus laiko kurtu portalu siekta palengvinti proceso šalių komunikavimą teismo proceso metu, sudaryti galimybę daugelį veiksmų, kuriuos žmogus atlieka atvykęs į teismą, atlikti nuotoliniu būdu. Startuosiantis LTEPP padės taupyti asmenų, dalyvaujančių bylos nagrinėjime, laiką ir sąnaudas.
 
Darbo su portalu mokymuose iki šiol dalyvavo per 500 skirtingų institucijų atstovų. Pirmosiomis liepos mėnesio dienomis Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje vyks pristatomieji portalo renginiai, kuriuose dalyvauti bus kviečiami visi suinteresuoti juridiniai ir fiziniai asmenys.
 
Daugiau informacijos artimiausiu metu Nacionalinės teismų administracijos interneto svetainėje www.teismai.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »