Virtualiame Baltijos kelyje – jau beveik 5000 narių

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 23 d. penktadienis

Projektas, kurio metu Baltijos šalių gyventojai virtualioje erdvėje kviečiami dar kartą susikibti rankomis, sulaukė netikėto palaikymo – per tris dienas prie iniciatyvos prisijungė beveik 5000 narių. Baltijos kelio minėjimo išvakarėse, interneto tinklalapyje www.thebalticway.eu bandoma dar kartą atkurti šį istorinį įvykį, prisimenant nemirtingas laisvės ir bendrų tikslų idėjas. Lietuviai, latviai, ir estai kviečiami dar kartą šventiškai susikibti rankomis, šį kartą – virtualioje erdvėje. 19 val. penktadienio vakare visi dalyviai bus dar kartą įrašyti į istoriją.

Lietuviai, latviai, estai ir visi kiti pasaulio gyventojai, neabejingi Baltijos kelio idėjai, kviečiami virtualiame socialinės žiniasklaidos žemėlapyje, atkarpoje nuo Talino iki Vilniaus, „užimti“ simbolines Baltijos kelio dalyvių pozicijas. Tokiu būdu iš naujo bus atkurtos vietos, kuriose prieš 24 metus būrėsi Baltijos kelią apjungę žmonės. Kadangi jaunoji karta apie Baltijos kelią daugiausiai yra girdėjusi tik iš savo tėvų, ši iniciatyva kartu suteiks ir galimybę parodyti pasauliui, kad nemirtingos Baltijos šalių idėjos vis dar egzistuoja.

1989 m. rugpjūčio 23 d. beveik du milijonai žmonių iš trijų Baltijos valstybių susikibo rankomis, taikiai demonstruodami laisvės idėją – tai tapo unikaliu vienybės ženklu, siekiant atkurti Baltijos valstybių nepriklausomybę 1991 metais. Baltijos kelią stebėjo didžiausios žiniasklaidos agentūros ir reporteriai iš viso pasaulio, tai buvo gyvas vienybės paminklas laisvės vardan.

Socialinės žiniasklaidos kampanijos tikslas – atgaivinti emocijas, 1989-ųjų vasarą lydėjusias Baltijos kelio dalyvius. Jungdamiesi prie šio projekto, jaunosios kartos atstovai turi galimybę ne tik sudalyvauti iš naujo atkurtame istoriniame Baltijos valstybių įvykyje, bet ir tokiu būdu padėkoti savo tėvams, seneliams, broliams ir seserims, kurie prieš 24 metus stovėdami Baltijos kelyje gynė savo laisvės idėjas.

Internetiniame tinklalapyje www.thebalticway.eu kiekvienas gali prisijungti prie virtualios demonstracijos ir žemėlapyje iš naujo žengti buvusiu 600 km ilgio Baltijos keliu. Penktadienio vakare 19 val. šis kelias bus užbaigtas ir įrašytas į istoriją.

Artėjant prie istorinės rugpjūčio 23 d., visą šią savaitę socialinės žiniasklaidos vartotojai „Twitter“, „Facebook“ ir „Draugiem.lv“ prieigose kviečiami sekti nuolat atnaujinamus faktus, nuotraukas ir citatas iš  Baltijos kelio. Diskusijoms socialinėje žiniasklaidoje galima naudoti grotelių simbolį #BalticWay.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »