Visos administracinės baudos – vienoje sistemoje

Publikuota: 2015 m. liepos 28 d. antradienis

Lietuvoje pradėjo veikti nauja elektroninių paslaugų sistema, skirta administruoti asmenims paskirtas baudas. Nuo šiol administracinius pažeidimus įvykdę ir už juos nubausti asmenys, prisijungę prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninių paslaugų srities „Mano VMI“, matys nuo 2015 m. liepos 1 d. jiems paskirtas baudas - bei galės elektroniniu būdu jas sumokėti.

Internetu bus galima sumokėti baudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, važiavimą be bilieto ir bet kuriuos kitus Administracinių teisės pažeidimų kodekse nurodytus pažeidimus.

„Lietuvoje baudas skiria daugiau nei 87 skirtingos institucijos ir joms pavaldžios įstaigos, bet iki šiol neturėjome vieno registro, kuriame būtų kaupiama visa informacija apie baudas, – apie galiojusią tvarką sako vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas. – Skirtingos institucijos taiko skirtingas baudų administravimo procedūras, baudos mokamos skirtingais įmokų kodais, pasitaikydavo klaidų ir nesusipratimų. Baudų administravimo procesas tapdavo sudėtingas ir ilgai trunkantis, institucijoms kartais kainuodavęs brangiau nei pati bauda“.

Įgyvendinant projektą „E–bauda“ sukurtas Administracinių teisės pažeidimų registras (ATPR), kuriame pradėti kaupti visų administracinių teisės pažeidimų duomenys, o baudų už administracinius teisės pažeidimus duomenys perduodami VMI.

„Dabar asmuo, padaręs  pažeidimą, galės patogiai ir greitai atlikti mokėjimą, gauti visą reikiamą informaciją apie jam paskirtas baudas ir jų mokėjimo terminus, pateikti prašymus bei skundus. Visos šios e-paslaugos jam bus prieinamos VMI interneto svetainėje elektroninių paslaugų srityje „Mano VMI“ (www.vmi.lt/manovmi), naudojantis šiuolaikiškais naudotojo identifikavimo būdais“, –  teigia VMI  viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Jei pažeidėjas dėl baudos išdėstymo arba atidėjimo laiku nesikreips į bylą nagrinėjančią instituciją ar teismą, suėjus baudos sumokėjimo terminui tai bus galima padaryti VMI sistemoje. Asmuo matys visas jam skirtas administracines baudas ir skolas valstybei vienoje vietoje.

Mokėjimai bus atliekami vienu įmokos kodu 1001, sistemoje kiekvienam pažeidimui automatiškai pateikiamas mokėjimo dokumentas su ROIK – pažeidimo identifikaciniu kodu. Asmuo, geranoriškai sumokėjęs baudą, nepatirs papildomų išlaidų dėl jos išieškojimo. Tikimasi, kad efektyviau valdant įsiskolinimus valstybei, pagerės lėšų už paskirtas baudas surinkimas į valstybės biudžetą.

Policijos departamento duomenimis, iki 70 proc. mūsų šalyje skiriamų administracinių baudų sudaro policijos skiriamos baudos. „Naujoji sistema leis sumažint administracinę naštą institucijoms, nagrinėjančioms administracinių teisės pažeidimų bylas. Jų darbuotojams nebereikės užsiimti baudų išieškojimu – šis procesas perduodamas VMI. Institucijos, skiriančios baudas už administracinius teisės pažeidimus, gaus visą reikiamą informaciją apie baudas iš vieno šaltinio – ATPR. Tokiu būdu bus taupomas laikas, mažės klaidų tikimybė, bus išvengiama nereikalingo gyventojų trikdymo“, – tvirtina  Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Donatas Malaškevičius.

Planuojama, kad naujoji sistema leis 10 proc. pagerinti administracinių baudų surinkimo rodiklius ir sudarys sąlygas skaidresnei, aiškesnei bei labiau centralizuotai  baudų apskaitai. Įgyvendinus projektą ir optimizavus baudų administravimą tokios įstaigos kaip policija galės visus savo išteklius skirti tiesioginių  pareigų  vykdymui.

Ši sistema sukurta įgyvendinant 2010 m. pradėtą „Elektroninių paslaugų informacinės sistemos, skirtos ne ginčo tvarka paskirtų baudų fiziniams ir juridiniams asmenims administravimui, sukūrimo“ projektą, kuris finansuotas Europos Sąjungos struktūrinės paramos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektą įgyvendino Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Projekto partneriai: Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos bei  Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Projekto tikslas – skatinti geranorišką baudų už administracinius teisės pažeidimus mokėjimą. Projekto vertė – 2,49 mln. eurų (8,59 mln. litų).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »