„Youtube“ padeda atlikti mokslinius tyrimus

Publikuota: 2011 m. gruodžio 26 d. pirmadienis

„Youtube“ vaizdo siužetų portalas dažniausiai naudojamas pramogoms – klausytis muzikos, žiūrėti linksmus filmukus ir pan. Tačiau San Diego universitete dirbantis daktaras Jim Lange teigia, jog „Youtube“ padėjo atlikti rimtus mokslinius tyrimus.

Ne vienerius metus tiriantis narkotikų poveikį žmonėms, mokslų daktaras susidūrė su problema: ne visų narkotinių medžiagų poveikis yra laboratoriškai ištirtas. O Kvaitulinio šalavijo, dar vadinamo naujos kartos marihuana, poveikis yra žinomas tik iš internetinių dienoraščių, tačiau neištirtas.

Siekdamas suprasti šio kvaišalo poveikį daromą žmonėms Jim Lange nusprendė panaršyti internete. Sunku patikėti, bet „Youtube“ portale jis rado ne tik vaizdelius su Kvaitulinį šalaviją vartojančiais žmonėmis, bet ir pasakojimus kaip jis veikia ir visą su šiuo augalu susijusią informaciją. Vėliau pagal vaizdo siužetuose esančius žmones jis surado interneto dienoraščius ir pats susisiekė su šiais asmenimis, kurie sutiko dalyvauti tyrime ir atsakyti į mokslininko klausimus.

Taigi, nekaltai „Youtube“ svetainėje publikuoti filmukai tapo mokslinio darbo pagrindu ir padėjo ištirti šiuo metu Amerikoje vis populiarėjantį naują kvaišalą.

Šaltinis: penki.lt, bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »