Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Publikuota: 2016 m. liepos 4 d. pirmadienis

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. Pateikiame įdomiausius faktus ir skaičius, nustebinsiančius net ir tuos, kurie asmenukių fenomeno reikšme vis dar abejoja.

1. Trilijonas nuotraukų per metus. Skaičiavimai rodo, kad žmonės kiekvienais metais padaro apie vieną trilijoną nuotraukų. Tai reiškia, kad mūsų dienomis kas keletą minučių jų padaroma daugiau nei per visą XIX amžių. Didelė dalis nuotraukų – asmenukės. Socialiniame tinkle „Instagram“ skaičiuojama per 300 milijonų nuotraukų, kurios užvardintos žodžiu „selfie“.

2. Labiausiai dėmesį atkreipia portretas. Pagrindinė nuotrauka – tai pirmas dalykas į ką žmogus pasižiūri, tikrindamas kito asmens profilį socialiniame tinkle. Paskaičiuota, kad tinkle „Instagram“ portretinė nuotrauka, dažniausiai asmenukė, sulaukia 38 proc. daugiau paspaudimų „patinka” ir 32 proc. daugiau komentarų nei fotografija, kurioje nesimato žmogaus veido.

3. Asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Prieš kiek daugiau nei metus JAV atlikta apklausa parodė, jog 41 proc. moterų jų asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Tarp tai pripažinusių daugiausiai paauglių – net 65 proc.

4. Diktuoja tendencijas technologijų kompanijoms. Dabartiniai dvidešimtmečiai ir trisdešimtmečiai, tikėtina, per gyvenimą pasidarys vidutiniškai 25 tūkst. asmenukių. Priklausomai nuo nuotraukų kokybės tai gali sudaryti nuo 24 iki 64 ir daugiau gigabaitų.

5. Pirmoji asmenukė – dar XIX a. Laikoma, kad primoji asmenukė buvo padaryta chemiko Roberto Kornelijaus 1839 metais. Mokslininkas turėjo laukti 3 minutes, kol nuotrauka išryškėjo ir šis galėjo įvertinti rezultatą.

6. Asmenukės svarbios ir vyrams. Nors didžiausios asmenukių propaguotojos yra moterys, tačiau vyrai joms irgi nėra abejingi. Tiesą sakant, internete žymiai dažniau ieškoma patarimų, kaip pasidaryti asmenukę vyrui nei moteriai.

7. Asmenukės lazda – sena naujiena. Šiandien kalbėdami apie asmenukės lazdą, įsivaizduojame strypą, kuris laiko išmanųjį telefoną, tam, kad priekinė jo kamera apimtų didesnį fotografuojamą plotą. Nors kai kuriems atrodo, jog šis išradimas atsirado visai neseniai, iš tiesų jo prototipas buvo užpatentuotas dar 1980-aisiais. Tiesa, lazda buvo skirta laikyti ne išmanųjį, o tuometį nešiojamą fotoaparatą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »