Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Publikuota: 2016 m. liepos 4 d. pirmadienis

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. Pateikiame įdomiausius faktus ir skaičius, nustebinsiančius net ir tuos, kurie asmenukių fenomeno reikšme vis dar abejoja.

1. Trilijonas nuotraukų per metus. Skaičiavimai rodo, kad žmonės kiekvienais metais padaro apie vieną trilijoną nuotraukų. Tai reiškia, kad mūsų dienomis kas keletą minučių jų padaroma daugiau nei per visą XIX amžių. Didelė dalis nuotraukų – asmenukės. Socialiniame tinkle „Instagram“ skaičiuojama per 300 milijonų nuotraukų, kurios užvardintos žodžiu „selfie“.

2. Labiausiai dėmesį atkreipia portretas. Pagrindinė nuotrauka – tai pirmas dalykas į ką žmogus pasižiūri, tikrindamas kito asmens profilį socialiniame tinkle. Paskaičiuota, kad tinkle „Instagram“ portretinė nuotrauka, dažniausiai asmenukė, sulaukia 38 proc. daugiau paspaudimų „patinka” ir 32 proc. daugiau komentarų nei fotografija, kurioje nesimato žmogaus veido.

3. Asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Prieš kiek daugiau nei metus JAV atlikta apklausa parodė, jog 41 proc. moterų jų asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Tarp tai pripažinusių daugiausiai paauglių – net 65 proc.

4. Diktuoja tendencijas technologijų kompanijoms. Dabartiniai dvidešimtmečiai ir trisdešimtmečiai, tikėtina, per gyvenimą pasidarys vidutiniškai 25 tūkst. asmenukių. Priklausomai nuo nuotraukų kokybės tai gali sudaryti nuo 24 iki 64 ir daugiau gigabaitų.

5. Pirmoji asmenukė – dar XIX a. Laikoma, kad primoji asmenukė buvo padaryta chemiko Roberto Kornelijaus 1839 metais. Mokslininkas turėjo laukti 3 minutes, kol nuotrauka išryškėjo ir šis galėjo įvertinti rezultatą.

6. Asmenukės svarbios ir vyrams. Nors didžiausios asmenukių propaguotojos yra moterys, tačiau vyrai joms irgi nėra abejingi. Tiesą sakant, internete žymiai dažniau ieškoma patarimų, kaip pasidaryti asmenukę vyrui nei moteriai.

7. Asmenukės lazda – sena naujiena. Šiandien kalbėdami apie asmenukės lazdą, įsivaizduojame strypą, kuris laiko išmanųjį telefoną, tam, kad priekinė jo kamera apimtų didesnį fotografuojamą plotą. Nors kai kuriems atrodo, jog šis išradimas atsirado visai neseniai, iš tiesų jo prototipas buvo užpatentuotas dar 1980-aisiais. Tiesa, lazda buvo skirta laikyti ne išmanųjį, o tuometį nešiojamą fotoaparatą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »