Ateities riedlentė, valdoma su „Kinect“ ir planšetiniu kompiuteriu

Publikuota: 2012 m. sausio 23 d. pirmadienis

Ar galima automatizuoti paprastą riedlentę? Pasirodo, tikrai taip. Žinoma, ne iki tokio lygio, kaip kad buvo pavaizduota fantastiniame filme „Atgal į ateitį“, kur riedlentėms nebereikėjo net ir ratukų – jos puikiai skrido virš žemės paviršiaus. Tačiau judėti su riedlente ir ją valdyti vien rankų judesiais ar balsu yra visiškai įmanoma ir šiandien.

Tą nusprendė įrodyti inžinieriai iš Chaotic Moon Labs. Jie suprojektavo motorizuotą riedlentę, kurios valdymą patikėjo Microsoft sukurtam judesių jutikliui „Xbox 360 Kinect“. „Samsung“ planšetiniam kompiuteriui su balso valdymu ir „Windows 8“ operacine sistema bei interfeiso moduliui Phidget.

Naujoji automatizuota riedlentė pavadinta „Board of Awesomeness“. Ji gali pasiekti 32 mylių per valandą greitį (~50 km/h).

Chaotic Moon Labs inžinieriai pasakoja, jog pagrindinis projekto tikslas – parodyti, jog „Xbox 360 Kinect“ sistema yra pritaikoma daug platesnėms sritims, o ne tik kompiuterinių žaidimų rinkoje. Riedlentės „smegenys“ – „Samsung“ planšetinis kompiuteris gautą informaciją apie valdymo judesius iš Xbox 360 Kinect jutiklio susieja su balso komandomis, akselerometro duomenimis bei kitai rodikliais ir taip nuspėja, kokią komandą nori pasakyti riedlente riedantis žmogus.

Norint pradėti riedėti, naudotojas turi pakelti ranką ir taip suaktyvinti Xbox 360 Kinect sistemą. Kai ant rankos atsiranda raudoni taškeliai – Xbox 360 Kinect atsakymas apie suaktyvinimą – galima perduoti sekančią komandą apie judėjimą. Norint pagreitinti riedėjimą, pakanka labiau rankas ištiesti į priekį, o sulėtėjimui atvirkščiai – rankas pritraukti prie savęs.

 

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »