Bėgikui dirbtinėmis kojomis leista dalyvauti Londono olimpiadoje

Publikuota: 2011 m. liepos 23 d. šeštadienis

Abiejų kojų dar kūdikystėje netekęs 24-erių bėgikas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijusas (Oscar Pistorius) iškovojo teisę dalyvauti 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse. Apie tai, jog pirmą kartą olimpiadų istorijoje įprastose, o ne parolimpinėse žaidynėse galės startuoti dirbtines anglies pluošto kojas turintis atletas, patvirtino ir Londono olimpiados Organizacinio komiteto vadovas Sebastijanas Kou (Sebastian Coe).

„Jis galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse, – kalbėjo S. Kou. – Manau, jog dalyvauti olimpiadoje jis norės. Mes leisime jam dalyvauti.“

Šią savaitę O. Pistorijusui pavyko įvykdyti 400 metrų bėgimo distancijos olimpinį normatyvą. Linjano mieste (Italija) antradienį vykusių varžybų metu kablius primenančiomis iš anglies pluošto pagamintomis mentėmis 400 metrų nuotolį jis nubėgo per 45,07 sek. ir pasiekė asmeninį rekordą. Tokiu būdu atletas įgijo „A“ kvalifikacinį standartą, o tai reiškia, jog, norint patekti į olimpines žaidynes, bėgikui kitais metais pasiekimą reikės pakartoti dusyk.

Pietų Afrikos lengvaatletis šiuo metu ruošiasi dalyvauti rugpjūtį Pietų Korėjoje vyksiančiame Lengvosios atletikos pasaulio čempionate. Trumpųjų nuotolių bėgikas tapo pirmuoju istorijoje žmogumi amputuotomis kojomis, kuriam pavyko įvykdyti pasaulio čempionato kvalifikacinius reikalavimus. Tiesa, iki tol sportininkui teko įveikti alinantį biurokratinių formalumų maratoną. Tarptautinėje lengvosios atletikos federacijų asociacijoje IAAF galimybė bekojui vaikinui leisti startuoti geriausių planetos atletų varžybose buvo svarstoma net kelerius metus.

Kaip jau esame informavę, sprinteriui konkuruoti su abi natūralias kojas turinčiais bėgikais anksčiau buvo uždraudusi Tarptautinė atletikos asociacija (angl. The International Association of Athletics). Šios organizacijos atstovų nuomone, jo naudojamos specializuotos dirbtinės anglies pluošto kojos suteikia mechaniniu požiūriu nesąžiningą pranašumą.

„Visos teisinės kliūtys buvo pašalintos, – spaudos konferencijoje pabrėžė S. Kou. – Tarptautinė sporto arbitražo komisija priėmė sprendimą leisti atletui rungtis olimpiadoje, tad mes jo ten labai lauksime.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »