Dangoraižis valys miestą nuo smogo

Publikuota: 2017 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

Tarptautinė inovacijų technologijų bendrovė „Arconic“ sukūrė 4,8 km aukščio dangoraižio projektą, kurio tikslas – pastatyti pastatą, gebantį „sugerti“ miesto smogą.

Dangoraižis bus kuriamas ir iš jau esančių rinkoje medžiagų, ir iš dar tik gaminamų. Beje, pastatas turės ištraukiamus balkonus.

„Arconic“ inžinieriai kuria ateities projektus, kurie bus aktualūs po kelių dešimtmečių. Dangoraižis – tik vienas iš milžiniško ateities projekto dalių.

„Šiame pastate derės išorės estetika, funkcionalumas ir ekologija, nes jis saugos ir valys aplinką nuo taršos“, – teigia vyriausioji bendrovės mokslininkė Sherri McCleary.

Mokslininkų sukurta medžiaga „EcoClean“ taršą veikia šviesa ir garu, kurie sumaišomi su tam tikrais cheminiais elementais, taip sukuriant laisvuosius radikalus. Būtent jie ištraukia iš oro kenksmingas daleles, kurios lengvai nuplaunamos netgi lietumi.  

Šaltinis: news.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »