Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

Publikuota: 2016 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Agentūros „Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma patenka į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. „Reuters“ atstovai paskelbė, kad, siekdami atskirti melą nuo tikrovės, pradės naudotis dirbtinio intelekto sistema.

Sistema „News Tracer“ – tai algoritmas, kuris analizuos socialinio tinklo „Twitter“ įrašus (kasdien daugiau nei 500 mln.), kad atrinktų naudingą informaciją nuo gandų ir reklamos. Tikimasi, kad iki šiol socialinių tinklų monitoringui daugybę laiko sugaišę žurnalistai galės užsiimti savo tiesioginiu darbu.

Nuo 2014 m. kuriama dirbtinio intelekto sistema „News Tracer“ pirmiausia lygina temomis panašius įrašus. Vėliau sistema analizuoja pačią kalbą, rašymo stilių.  

Svarbiausia tai, kad dirbtinio intelekto sistema kopijuoja tikro žurnalisto mąstymą. Harvardo universiteto „NiemanLab“ laboratorijos atstovai teigia, kad  virtualusis protas apie informacijos teisingumą nusprendžia iš 40 veiksnių. Sistema analizuoja žinią paskleidusio žmogaus statusą, jo asmeninę skelbiamą informaciją, kaip plačiai ta informacija pasklinda tarp draugų ir draugų draugų, o tuomet sudaro žinios skelbėjo patikimumo reitingą.

Sistema taip pat dvigubai tikrina informaciją, atsižvelgdama į žurnalistų pastabas apie šaltinio patikimumą. Be to, „News Tracer“ lengvai atpažįsta reklaminį turinį.

Manoma, kad „News Tracer“ visų pirma bus naudojama analizuojant informaciją apie konkrečius įvykius: avarijas, protesto akcijas, nusikaltimus, taip pat populiarių visuomenės žmonių mintis. „Reuters“ tikisi, kad dirbtinio intelekto sistema turės didelės įtakos kasdienių naujienų kokybei.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Skraidantis robotas tapys paveikslus

Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »