Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

Publikuota: 2016 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Agentūros „Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma patenka į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. „Reuters“ atstovai paskelbė, kad, siekdami atskirti melą nuo tikrovės, pradės naudotis dirbtinio intelekto sistema.

Sistema „News Tracer“ – tai algoritmas, kuris analizuos socialinio tinklo „Twitter“ įrašus (kasdien daugiau nei 500 mln.), kad atrinktų naudingą informaciją nuo gandų ir reklamos. Tikimasi, kad iki šiol socialinių tinklų monitoringui daugybę laiko sugaišę žurnalistai galės užsiimti savo tiesioginiu darbu.

Nuo 2014 m. kuriama dirbtinio intelekto sistema „News Tracer“ pirmiausia lygina temomis panašius įrašus. Vėliau sistema analizuoja pačią kalbą, rašymo stilių.  

Svarbiausia tai, kad dirbtinio intelekto sistema kopijuoja tikro žurnalisto mąstymą. Harvardo universiteto „NiemanLab“ laboratorijos atstovai teigia, kad  virtualusis protas apie informacijos teisingumą nusprendžia iš 40 veiksnių. Sistema analizuoja žinią paskleidusio žmogaus statusą, jo asmeninę skelbiamą informaciją, kaip plačiai ta informacija pasklinda tarp draugų ir draugų draugų, o tuomet sudaro žinios skelbėjo patikimumo reitingą.

Sistema taip pat dvigubai tikrina informaciją, atsižvelgdama į žurnalistų pastabas apie šaltinio patikimumą. Be to, „News Tracer“ lengvai atpažįsta reklaminį turinį.

Manoma, kad „News Tracer“ visų pirma bus naudojama analizuojant informaciją apie konkrečius įvykius: avarijas, protesto akcijas, nusikaltimus, taip pat populiarių visuomenės žmonių mintis. „Reuters“ tikisi, kad dirbtinio intelekto sistema turės didelės įtakos kasdienių naujienų kokybei.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »