Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 3 d. ketvirtadienis

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. Pasaulio rekordų fiksavimui skirtoje svetainėje rašoma, kad piramidė buvo pastatyta iš lietuviškų 1 cento monetų prieš euro įvedimą pagerbiant buvusią Lietuvos valiutą litą.

„Tai džiugi žinia visiems, padėjusiems surinkti milijoną monetų ir iš jų pastatyti didžiausią monetų piramidę, dabar garsinančią Lietuvą. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame projekte ir kartu pasiekusiems pasaulio rekordą“, – sako Vytautas Jakštas, kuris su Domu Jokubauskiu organizavo monetų rinkimą piramidei ir jos statybą.

Šiai idėjai įgyvendinti vilniečiams buvusiems fizikos specialybės studentams, dabar – doktorantams, prireikė beveik penkerių metų, daugiausia laiko užėmė monetų surinkimas. Pinigų muziejuje monetų piramidė buvo statoma 2014 m. lapkričio 11–29 d. Dėlioti monetas į piramidę jos statybos organizatoriams padėjo kelios dešimtys savanorių.

„Piramidė iškart tapo lankytojams patraukliu eksponatu, prie jos žmonės mielai įsiamžina nuotraukose, kurios plinta socialiniuose tinkluose ir vilioja pamatyti tą unikalų kūrinį“, – sako Vidmantas Laurinavičius, Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas.

Piramidė sudaryta iš krūvelių – po 15 monetų kiekvienoje. Apatinis piramidės sluoksnis yra kvadratas, sudarytas iš 58 x 58 tokių krūvelių. Kiekvieno aukštesnio sluoksnio kraštinė mažėja viena krūvele, kol viršūnėje lieka tik viena krūvelė. 2014 m. gruodžio 4 d. oficialiai patvirtinta, kad tikslus monetų skaičius piramidėje – 1 000 935. Tąkart fiksuoti tokie piramidės matmenys: aukštis – 1 160 mm, ilgis – 1 085 mm, plotis – 1 090 mm. Šiuos duomenis patvirtinantis liudijimas buvo išsiųstas į pasaulio rekordus fiksuojančios organizacijos Guinness World Records būstinę.

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Nuo 2011 m. pradžios, kai Pinigų muziejus atvėrė duris, jį aplankė apie 145 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »