HP kartu su „DreamWorks Animations“ filme „Legendos susivienija“ pagrindinį vaidmenį suteikė inovacijoms

Publikuota: 2012 m. lapkričio 28 d. trečiadienis

Kai šį penktadienį (lapkričio 30 dieną) Lietuvos kino teatrų ekranuose pasirodys naujausias animacinis filmas „Legendos susivienija“ ir į kovą prieš piktąsias jėgas stos vaikus sergstintys herojai, žiūrovai išvys dar vieną HP technologijų triumfą animacijoje.

Trimatis animacinis filmas „Legendos susivienija“ (angl. Rise of the Guardians) – tai dar vienas HP ir „DreamWorks Animation“ bendradarbiavimo rezultatas, kuris, kaip ir kiekvienas ligtolinis šios studijos filmas, kilsteli animacijos kartelę dar aukščiau.

Šiuo metu tai yra techniškai pažangiausias filmas. Pasiekti naują vaizdo gyvumo, sodrumo lygmenį animaciniame filme „DreamWorks Animation“ padėjo „HP Converged Infrastructure“ technologijos: HP debesų kompiuterijos paslaugos, HP Z darbo stotys, „HP DreamColor“ ekranai, HP tinklo bei „HP Proliant“ serverių sprendimai, HP valdomo spausdinimo paslaugos bei skaitmeninio vaizdų apdorojimo ir pateikimo resursai.

„Mūsų tikslas – praplėsti skaitmeninės animacijos ir istorijų perteikimo ribas, – teigė Derekas Chanas, „DreamWorks Animation“ pasaulinio technologijų valdymo padalinio vadovas. – Naudodami „HP Converged Infrastructure“ technologijas padidinome funkcionalumą, kuris suteikia galimybes mūsų menininkams kurti vis novatoriškesnę animaciją sulig kiekvienu filmu“.

„DreamWorks Animation“ naudoja HP technologijas viso filmo kūrimo metu – nuo veikėjų apipavidalinimo iki smulkių detalių kupinų animacinių scenų bei apdorojant didžiulius duomenų kiekius. Per visus bendradarbiavimo metus HP technologijoms teko neatskiriamas vaidmuo „DreamWorks Animation“ kuriant novatoriškus animacinius pilnametražis filmus, tarp jų ir „Šreką“, „Kaip prisijaukinti slibiną“, „Kung Fu Panda“, „Madagaskaras“ bei „Batuotas katinas Pūkis“.

Kuriant „Legendos susivienija“ filmą naudotos HP Z800 ir Z820 didelio našumo darbo stotys su „Intel“ kelių branduolių procesoriais galimybėmis. Į vieną junginį sujungtomis HP Z820 su „Xeon E5“ procesoriais buvo atlikta daugiau nei milijonas filmo vaizdų generavimo užduočių, panaudojant laisvus šių stalinių darbo stočių skaičiavimo pajėgumus naktimis ir savaitgaliais.

Į darbą buvo įtraukti profesionalams skirti „HP DreamColor“ , gebantys perteikti 1 mlrd. spalvų ir atspalvių ir išlaikyti spalvų atvaizdavimo pastovumą skirtinguose studijos departamentuose. Beje, šiuos monitorius HP ir sukūrė bendradarbiaudama su „DreamWorks Animation“. „HP DreamColor“ monitoriai savo veikimo charakteristikomis gerokai lenkia visus kitus skystųjų kristalų monitorius rinkoje.

Kadangi „DreamWorks Animation“ studijos yra įsikūrusios skirtinguose miestuose – Glendeile ir Redvude (Kalifornijoje, JAV), filmo kūrėjams reikėjo priemonių, leidžiančių efektyviai bendradarbiauti. Tam buvo panaudota „HP Remote Graphics“ („HP nutolusios grafikos“) programinė įranga, suteikusi galimybes dailininkams glaudžiai bendradarbiauti per atstumą dailinant sudėtingas detales.

Sulig kiekvienu filmu skaitmeninių resursų poreikiai vis auga, tačiau „HP Flexible Compute Cloud“ debesų kompiuterijos paslauga, aprūpinusi pakankamais ištekliais „DreamWorks Animation“, leido šiai išvengti daugiamilijoninių investicijų į nuosavo duomenų centro plėtrą. „HP Flexible Compute Cloud Service“ šįmet atliko 20 proc. viso vaizdų generavimo, kai 2010 metais ši dalis siekė 5 procentus.

Visą kompiuterinė technika į lengvai plečiamą studijos 10G WAN/LAN tinklą JAV buvo sujungta naudojant tik HP komunikacijų įrangą.

„HP BladeSystem“ ir „ProLiant BL460c” serveriai užtikrino efektyvesnį ir našesnį vaizdų generavimą. HP G8 kartos „blade“ tipo serveriai pasiekė daugiau nei 40 proc. didesnį vaizdų generavimo našumą, palyginus su ankstesnėmis versijomis, o našumo santykis su elektros suvartojimu pagerėjo 42 proc.

„Legendos susivienija“ prireikė 3 petabaitų (tai yra 1000 terabaitų arba milijonas gigabaitų) HP duomenų saugyklų, kurios palengvino duomenų saugojimą ir archyvavimą. „DreamWorks Animation“ bendradarbiavo su HP kuriant dinaminę duomenų saugyklų infrastruktūrą, kuri galėtų didinti talpą ir našumą apimant visus studijos padalinius, tenkindama dabartinius bei ateities poreikius.

HP valdomo spausdinimo paslaugos ir daugiafunkciniai spausdintuvai pasitarnavo „DreamWorks Animation“ perkeliant elektroninę darbinę informaciją ir skaitmeninius vaizdus į gyvus, spalvingus dokumentus, naudotus prieš vizualizaciją, parengiamuosiuose maketuose ir kituose animacijos kūrimo procesuose.

Įdomieji „Legendos susivienija“ faktai:

  • „DreamWorks Animation“ vaizdo generavimo junginys, kuris yra fiziškai padalintas ir išdėstytas trijose skirtingose geografinėse vietovėse, yra visų laikų galingiausias naudotas kuriant filmą.
  • „Legendos susivienija“ buvo naudota daugiau nei 250 terabaitų diskinių saugyklų.
  • 97 minutes trunkantis filmas sudarytas iš daugiau nei 130 tūkstančių atskirų, kompiuteriu sukurtų kadrų.
  • Filmo gamybai prireikė iš viso daugiau nei 65 mln. vaizdo generavimo valandų.
  • Vienas iš sudėtingesnių ir nuostabesnių specialiųjų efektų yra smėlis. Jis sukuriamas kompiuteryje generuojant daugybę taškelių, vadinamų dalelėmis. Tam, kad vienoje scenoje būtų pavaizduotos smėlio figūras, reikėjo milijardo tokių dalelių.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »