Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 18 d. pirmadienis

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti.

Londone mokslininkai sukūrė naują technologiją, kuri mobiliojo telefono baterijos įkrovimui naudoja foninį garsą, pavyzdžiui, šurmulį krepšinio varžybų metu ar pašnekesius kavinėje.

Jų sukurtas prototipas yra maždaug mobiliojo telefono dydžio. Jis konvertuoja garso vibraciją į elektros energiją naudodamas cinko oksidą.

Šiam išradimui pasitarnavo ankstesni Karalienės Marijos universiteto tyrimai. Jais buvo nustatyta, kad skambanti pop ir roko muzika pagerina saulės elementų efektyvumą. Tai vyko todėl, kad garso virpesiai sukėlė saulės elementuose esančių medžiagų judėjimą, kas net 40 proc. pagerino jų veiksmingumą.

Atliekant naujausius tyrimus, prie universiteto mokslininkų prisidėjo ir „Nokia“ kompanija. Komanda nusprendė panaudoti pagrindines cinko oksido savybes: suspausta ar ištempta ši nanosiūlų pavidale esanti medžiaga sukuria aukštą įtampą (konvertuojant judėjimo energiją į elektros energiją).

Nanosiūlai reaguoja į kasdienių garsų sukurtą (pavyzdžiui, mūsų balso) vibraciją. Abiejų siūlų šonuose esantys elektriniai kontaktai tuomet sukuria įtampą ir taip įkrauna telefoną.

Siekiant greičiau šiuos nanogeneratorius pristatyti rinkoje, mokslininkai sugalvojo, kaip sumažinti gamybos proceso išlaidas. Pirmiausia, jie sukūrė techniką, kaip efektyviau ir paprasčiau padengti nanosiūlus cinko oksido sluoksniu: įdėjo juos į chemikalų mišinį bei pašildė iki 90°C. Taip cinko oksidas padengė tolygiai visą siūlo paviršių. Toliau, vietoj tradiciškai naudojamo aukso, jie pritaikė aliuminio foliją. Ir galiausiai, įrenginį pagamino tokio pat dydžio, kaip dauguma mobiliųjų telefonų. Šiuo metu išradimas generuoja 5 voltų įtampą, kurios pakanka įkrauti telefoną.

„Palaikyti beišsikraunančio mobiliojo įrenginio darbą ilgiau, tiesiog surenkant energiją iš aplinkos, yra tikrai neįtikėtina idėja, – teigia Karalienės Marijos universiteto fizikos daktaras Joe Briscoe, – Tikimės, kad ši technologija greitai taps plačiai naudojama“.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »