Iranas pristatys islamišką „Google Earth“ analogą

Publikuota: 2013 m. balandžio 12 d. penktadienis

Iranas ruošia kartografinę paslaugą – islamišką „Google Earth“ analogą, Irano naujienų agentūrą cituoja „The Guardian“.

Irano ryšių ir informacinių technologijų ministras Muchamedas Chasanas Nami žada, kad paslauga „Basir“ („Įžvalgus“) bus paruošta naudoti per 4 mėnesius. Dabar statomas „Basir“ aptarnausiantis centras. Paslauga bus pasiekiama visame pasaulyje.

Sprendimas sukurti vietinę kartografinę paslaugą priimtas baiminantis šnipinėjimo.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad „Google Earth“ teikia paslaugas vartotojams, – pareiškė Irano ryšių ir informacinių technologijų ministras, – tačiau iš tikrųjų už jų slypi žvalgyba ir specialiosios tarnybos, kurių tikslas – gauti informacijos iš kitų šalių.“

Irano valdžia blokuoja, jos nuomone, nederamo turinio interneto resursus. Taip 2012 metų rugsėjį buvo blokuota prieiga prie „Google“ paieškos sistemos ir „Gmail“ elektroninio pašto.

2013 metų kovą paaiškėjo, kad šalyje blokuojami VPN resursai, padėję išvengti internetinių paslaugų ribojimo.

Tuo pat metu Iranas paleidžia pasaulyje populiarių interneto resursų analogus. 2012 metų gruodį šalyje pradėjo veikti vaizdo priegloba „Mechr“, „YouTube“ analogas. Be to, kalbama apie nacionalinio tinklo, kurio turinį kontroliuotų valdžia, kūrimą.

Analogiškas tinklas „Кvanmen“ su nemokama nelimituota prieiga veikia Šiaurės Korėjoje, tačiau šalies gyventojai neturi galimybės prisijungti prie pasaulinio tinklo. Įdomu tai, kad Muchamedas Chasanas Nami studijavo Šiaurės Korėjoje, Pchenjano Kim Ir Seno universitete, ir gavo vyriausybinio valdymo daktaro laipsnį.

„Google Earth“ – tai virtualus gaublys. Pasitelkus šią paslaugą galima pamatyti Žemės paviršiaus aviacines fotografijas ir pastatų bei kitų objektų 3D modelius. Be Žemės turinio, pasiekiami Marso, Mėnulio duomenys  ir žvaigždžių žemėlapis.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »