Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Publikuota: 2017 m. vasario 13 d. pirmadienis

Džordžijos technologijos instituto (JAV) mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu.  

Išmanusis laikrodis su šia technologija turi mikrofoną, kuris atpažįsta pūtimą, šnypštimą, iškvėpimą ir panašius garsus. Jis geba atpažinti menkiausią pūtimo skirtumą, pvz., žvakės užgesinimo pūtimą nuo pūtimo į užšalusį stiklą.

Pagal skirtingą kvėpavimo intensyvumą gali būti atliekamos skirtingos funkcijos. Pvz., dvigubas oro papūtimas gali atmesti skambutį, o ilgas nepertraukiamas – priimti. Pagal skirtingą oro pūtimo tipą išmanusis laikrodis gali būti užblokuotas ar atblokuotas.

Balso atpažinimo programos ne visada tiksliai atpažįsta žodžius ir netiksliai surašo raides, todėl šiuo atveju praverstų oro pūtimo funkcija. Pvz., intensyviai pučiant būtų galima ištrinti netinkamą tekstą, o pučiant ramiai lėtai – išsiųsti tekstinę žinutę.

Ši metodika pritaikyta ir išmaniesiems telefonams. Išmaniojo laikrodžio savininkas gali perduoti informaciją iš laikrodžio į telefoną tiesiog įkvėpdamas turinį iš laikrodžio ir iškvėpdamas jį į telefoną.

Tokia technologija visų pirma būtų naudinga žmonėms su ribotomis galimybėmis, pvz., negalintiems judinti rankų.

Šaltinis: internetua.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Skraidantis robotas tapys paveikslus

Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »