Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Publikuota: 2017 m. vasario 13 d. pirmadienis

Džordžijos technologijos instituto (JAV) mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu.  

Išmanusis laikrodis su šia technologija turi mikrofoną, kuris atpažįsta pūtimą, šnypštimą, iškvėpimą ir panašius garsus. Jis geba atpažinti menkiausią pūtimo skirtumą, pvz., žvakės užgesinimo pūtimą nuo pūtimo į užšalusį stiklą.

Pagal skirtingą kvėpavimo intensyvumą gali būti atliekamos skirtingos funkcijos. Pvz., dvigubas oro papūtimas gali atmesti skambutį, o ilgas nepertraukiamas – priimti. Pagal skirtingą oro pūtimo tipą išmanusis laikrodis gali būti užblokuotas ar atblokuotas.

Balso atpažinimo programos ne visada tiksliai atpažįsta žodžius ir netiksliai surašo raides, todėl šiuo atveju praverstų oro pūtimo funkcija. Pvz., intensyviai pučiant būtų galima ištrinti netinkamą tekstą, o pučiant ramiai lėtai – išsiųsti tekstinę žinutę.

Ši metodika pritaikyta ir išmaniesiems telefonams. Išmaniojo laikrodžio savininkas gali perduoti informaciją iš laikrodžio į telefoną tiesiog įkvėpdamas turinį iš laikrodžio ir iškvėpdamas jį į telefoną.

Tokia technologija visų pirma būtų naudinga žmonėms su ribotomis galimybėmis, pvz., negalintiems judinti rankų.

Šaltinis: internetua.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »