JAV kas ketvirtas programišius dirba Vyriausybei

Publikuota: 2011 m. liepos 16 d. šeštadienis

FTB ir slaptosios tarnybos pastaruoju metu sugebėjo prasiskverbti į JAV kompiuterių programišių pogrindį. 25 proc. programišių pasiruošę išduoti savo kolegas, kad tik ilgam nepakliūtų už grotų. Bendruomenė persmelkta paranoja ir nepasitikėjimu vienas kitu, kadangi bet kuris iš jų gali būti „slaptos informatorių armijos“ dalimi.

Tokį įvertinimą pateikė programišiams skirto žurnalo „2600: The Hacker Quarterly“ leidėjas Erikas Korlis (Eric Corley).

„Bijodamas griežtos bausmės už neteisėtą veiklą bei turėdamas kuklių žinių teisės srityje, programišius gana lengvai pasiduoda gąsdinimams iš oficialių struktūrų pusės“, – teigė E. Korlis.

Net populiarūs forumai, kurie naudojami parduoti pavogtus asmeninius duomenis ir kreditinių kortelių numerius, gali būti palaikomi programišių, kurie bendradarbiauja su valdžios institucijomis. Be pačių programišių, ten galima rasti ir slaptų agentų, kurie tik apsimeta interneto nusikaltėliais.

Visa tai yra JAV Vyriausybės kovos su anarchistinėmis grupuotėmis, vadinamaisiais „haktyvistais“, atsakingais už keletą per paskutinius mėnesius įvykdytų stambių kibernetinių atakų, strategijos dalis. Kelių iš šių grupuočių pavadinimai, tokie kaip „LulzSec“ ir „Anonymous“, nuolat figūruoja laikraščių antraštėse.

Praėjusių mėnesį JAV Vyriausybė paskelbė Tarptautinę strategiją, skirtą pasaulinio tinklo reguliavimo ypatumams. Joje teigiama, kad JAV gali į kibernetines atakas atsakyti ir karine jėga (aišku, jei fiziškai priešas bus surastas).

Šaltinis: tiptop.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »