Kas trečias lietuvis nepamena savo mobiliojo telefono numerio

Publikuota: 2012 m. liepos 10 d. antradienis

Net 31 proc. lietuvių neprisimena savo mobiliojo telefono numerio. Dažniausiai jo mintinai negali įvardinti pensinio amžiaus žmonės bei didesnes pajamas gaunantys didmiesčių gyventojai. Mažiau numerių įsimena ir aukščiausio bei vidutinio lygio vadovai, rodo „Nokia Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas.

Kiek daugiau nei pusė – 52 proc. – respondentų teigė, kad mintinai žino 1-4 žmonių numerius, dažniausiai – šeimos narių arba pačių artimiausių draugų.

„Mobilieji telefonai pakeitė telefonų knygutes – mums nereikia rinkti numerių ar įsiminti jų – tiesiog pasirenkame vardą iš adresų knygutės telefone ir skambiname. „Nokia“ išmanieji telefonai turėtų mūsų įpročius pakeisti dar labiau: mums skambins draugai, matysime jų nuotraukas, nors tų draugų telefonų numerių niekada neklausėme ir neįvedėme. Jeigu dabar 95 proc. telefonų numerių į savo mobiliuosius įsivedame patys, tai ateityje vis daugiau kontaktų įkelsime iš socialinių tinklų“, – sakė „Nokia Lietuva“ pardavimų vadovas Vytenis Koryzna.

Pasak jo, išmanieji „Nokia Lumia“ telefonai su „Windows Phone“ operacine sistema suteikia galimybę į telefono adresų knygutę patogiai įtraukti draugus iš Lietuvoje populiarių socialinių tinklų – „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“. Tai padarius savo telefone galima rasti visą jų socialiniame tinkle išsaugotą kontaktinę informaciją, ne tik telefono numerį.

„Tyrimas parodė, kad dabar kontaktus iš socialinių tinklų integruoja tik apie 4 proc. vartotojų, tačiau manau, kad populiarėjant „Nokia“ telefonams su „Windows Phone“ operacine sistema, ši proporcija stabiliai didės. Juk tai labai patogu – tereikia prisijungti naują draugą socialiniame tinkle ir iškart gali turėti jo telefoną, el. pašto adresą, čia pat matyti jo nuotraukas, naujausius įrašus socialiniame tinkle, – sakė V. Koryzna. – Prognozuočiau, jog ateityje telefonų numeriai taps tik simboliniu kodu, mintinai jų išvis nebežinosime, mums tiesiog jie nerūpės – spustelėsime draugą sąraše ir pasirinksime priimtiniausią susisiekimo su juo būdą.“

Neseniai Lietuvoje pasirodę „Nokia Lumia“ išmanieji telefonai turi išplėstą savo funkcijomis adresų knygelę, tapusia „žmonių centru“ (angl. people hub). Įkėlus į ją draugus iš socialinių tinklų, galima jiems ne tik paskambinti, parašyti SMS žinutę ar laišką, bet ir palikti įrašą ant jų „Facebook“ sienos, matyti ir pakomentuoti visų draugų naujausius įrašus, nuotraukas ir visą ankstesnio bendravimo istoriją.

„Nokia Lietuva“ užsakymu reprezentatyvų Lietuvos gyventojų tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai” š. m. birželio 15–22 dienomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »