Keletas įdomių faktų apie bankus

Publikuota: 2015 m. gruodžio 9 d. trečiadienis

Nors bankų šalimi laikoma Šveicarija, pirmasis bankas duris atvėrė 1584 metais Venecijoje. Vėliau bankai atidaryti ir kitose Europos šalyse. Olandijoje bankai veikia nuo 1609 metų. Didžiojoje Britanijoje pirmasis bankas atidarytas 1694 metais. Jo tikslas buvo gamybos ir prekybos kreditavimas.

Šveicarijoje pirmas bankas įkurtas XIX a. viduryje. Religinių karų sumaištyje ši šalis itin sustiprino savo bankų pozicijas, nes turtingi hugenotai, bėgdami iš Prancūzijos, Ženevoje aptiko apleistą namą ir ėmėsi čia kurti finansinį Europos centrą.

Be to, 1815 metais Vienos kongresui patvirtinus Šveicarijos neutralitetą, šiai šaliai neteko kariauti, o jos bankai niekada nebuvo išgrobti.

Šiuo metu Šveicarijoje veikia apie 400 komercinių bankų. Apie kai kuriuos iš jų sklando įvairios legendos. Pavyzdžiui, teigiama, kad viename iš bankų rasta Rusijos revoliucionieriaus Vladimiro Lenino sąskaita su 13 frankų. Be to, spėjama, kad Šveicarijos bankuose saugomas nacių auksas, kurio vertė siekia apie 4 mlrd. JAV dol.  

Nors šiandien be banko savo gyvenimo neįsivaizduoja daugelis Europos gyventojų, būta ir priešiško nusiteikimo bankų atžvilgiu. 1179 metais tuometis Romos popiežius visus bankininkus paskelbė bažnyčios priešais ir netgi neleido jų krikščioniškai laidoti. Beje, šio įstatymo niekas iki šiol taip ir neatšaukė.

 

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »