Kodėl „Google“ parduoda baisiausių pasaulyje robotų gamintoją?

Publikuota: 2016 m. kovo 24 d. ketvirtadienis

Susižavėjimą ir pagarbią baimę keliančių robotų gamintojas „Boston Dynamics“ parduodamas. Kodėl „Google“ nebenori ganyti plieninių avių?

Kompanijos „Boston Dynamics“ robotai tuo pačiu metu kelia siaubą ir susižavėjimą, juos vadina bjauriausiais robotais pasaulyje. Nepaisant šio bjaurumo (o gal kaip tik dėl jo), „Boston Dynamics“ buvo garsiausia kompanija iš robotechnika užsiimančių kompanijų, kurias „Google“ įsigijo kiek seniau nei prieš metus. Kovo 17 d. buvo paskelbta, kad iš „Google“ išaugęs „Alphabet“ holdingas nusprendė parduoti mechaninių pabaisų gamintoją. Apie tai pranešė „Bloomberg“, kaip šaltinį nurodydamas du žmones, susipažinusius su kompanijos planais.

Šaltiniai neatskleidė galimos aktyvo kainos (2013 metų gruodį „Google“ nupirko „Boston Dynamics“ už 500 mln. dolerių), tačiau įvardino potencialius pirkėjus – „Toyota“ ir „Amazon“. Kodėl „Boston Dynamics“ rengiamasi parduoti?

Prieš daugiau porą metų atrodė, kad „Google“ ir „Boston Dynamics“ drauge gali įvykdyti perversmą robotų technikos pasaulyje. Realybė pasirodė esanti nuobodesnė: kaip pareiškė „Bloomberg“ šaltiniai, „Alphabet“ vadovybė kompanijos padaliniams kelia naujus pajamų generavimo planus, o „Boston Dynamics“ negamina produkto, kurį būtų galima parduoti rinkoje. Ir planuojama, kad tokio produkto artimiausius keletą metų dar negamins.

„TechCrunch“ spėja, kad realioji pardavimo priežastis yra ta, kad robotai pasirodė tokie baisūs, kad netgi „Google“ pasijuto nejaukiai. Praeitą mėnesį kai „YouTube“ pasirodė dar vienas „Boston Dynamics“ vaizdo klipas, kuriame dvikojis robotas Atlas vaikšto po mišką ir atsikelia, kai žmogus parverčia jį lazda, „Alphabet“ ryšių su visuomene skyrius aiškiai sakė jaučiantis diskomfortą dėl to, kad kompanija asocijuosis su humanoidais.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »