Kodėl „Google“ parduoda baisiausių pasaulyje robotų gamintoją?

Publikuota: 2016 m. kovo 24 d. ketvirtadienis

Susižavėjimą ir pagarbią baimę keliančių robotų gamintojas „Boston Dynamics“ parduodamas. Kodėl „Google“ nebenori ganyti plieninių avių?

Kompanijos „Boston Dynamics“ robotai tuo pačiu metu kelia siaubą ir susižavėjimą, juos vadina bjauriausiais robotais pasaulyje. Nepaisant šio bjaurumo (o gal kaip tik dėl jo), „Boston Dynamics“ buvo garsiausia kompanija iš robotechnika užsiimančių kompanijų, kurias „Google“ įsigijo kiek seniau nei prieš metus. Kovo 17 d. buvo paskelbta, kad iš „Google“ išaugęs „Alphabet“ holdingas nusprendė parduoti mechaninių pabaisų gamintoją. Apie tai pranešė „Bloomberg“, kaip šaltinį nurodydamas du žmones, susipažinusius su kompanijos planais.

Šaltiniai neatskleidė galimos aktyvo kainos (2013 metų gruodį „Google“ nupirko „Boston Dynamics“ už 500 mln. dolerių), tačiau įvardino potencialius pirkėjus – „Toyota“ ir „Amazon“. Kodėl „Boston Dynamics“ rengiamasi parduoti?

Prieš daugiau porą metų atrodė, kad „Google“ ir „Boston Dynamics“ drauge gali įvykdyti perversmą robotų technikos pasaulyje. Realybė pasirodė esanti nuobodesnė: kaip pareiškė „Bloomberg“ šaltiniai, „Alphabet“ vadovybė kompanijos padaliniams kelia naujus pajamų generavimo planus, o „Boston Dynamics“ negamina produkto, kurį būtų galima parduoti rinkoje. Ir planuojama, kad tokio produkto artimiausius keletą metų dar negamins.

„TechCrunch“ spėja, kad realioji pardavimo priežastis yra ta, kad robotai pasirodė tokie baisūs, kad netgi „Google“ pasijuto nejaukiai. Praeitą mėnesį kai „YouTube“ pasirodė dar vienas „Boston Dynamics“ vaizdo klipas, kuriame dvikojis robotas Atlas vaikšto po mišką ir atsikelia, kai žmogus parverčia jį lazda, „Alphabet“ ryšių su visuomene skyrius aiškiai sakė jaučiantis diskomfortą dėl to, kad kompanija asocijuosis su humanoidais.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »