Konkurse „Rašom!“ gydytojai rašys dailyraščiu

Publikuota: 2014 m. sausio 13 d. pirmadienis

Prasidėjo jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas dailyraščio konkursas „Rašom!“. Kaip ir kiekvienais metais skirtingose amžiaus grupėse bus išrinkti ir apdovanoti dailiausiai rašantys. Šiemet atskiroje kategorijoje varžosi ir medikai, kuriuos aktyviai dalyvauti konkurse ragina Lietuvos gydytojų sąjunga.

„Rašymas – neatsiejama gydytojo darbo dalis. Kiekvieną dieną mums tenka ranka rašyti šūsnis vaistų receptų, ligos aprašymų, paskyrimų ir pan. Norėdami priimti kuo daugiau pacientų, neturime galimybių skirti dėmesio rašto grožiui. Todėl kviečiame visus gydytojus rasti valandėlę laisvo laiko ir dalyvauti konkurse „Rašom!“ ir parodyti, kaip dailiai gali rašyti gydytojai“, – teigia Lietuvos gydytojų sąjungos viceprezidentė Virginija Lukšienė.

Konkursą organizuoja Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinė pedagogų grupė. Rašyti ir dalyvauti gali visi Lietuvos gyventojai: nuo trečiaklasių iki senjorų. Dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji, o atskiroje grupėje – medikai. Norintieji dalyvauti konkurse plunksnakočiu mėlynu rašalu turi perrašyti tinklapiuose www.rašom.lt ir www.biuropasaulis.lt organizatorių paskelbus tekstus. Šiemet dalyviai perrašinės ištraukas iš Prano Mašioto „Ir aš mažas buvau“, Romualdo Granausko „Šventųjų gyvenimai“ ir Petro Repšio „Piešimas buvo tarsi durys“.

Anot konkurso iniciatoriaus Artūro Tumino, bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinio direktoriaus, kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais kasdien besinaudojantys žmonės pamiršta rašyti ranka, nes dažnai vienintelis atvejis, kai dar reikalingas raštas – sutarčių ir kitų dokumentų pasirašymas.

„Šiuo konkursu siekiame reabilituoti rašymą ranka ir ugdyti dailaus rašymo įgūdžius. Kadangi iš aplinkinių vis dažiau girdžiu ir pačiam pažįstamus žodžius – nebemokame gražiai rašyti ar rašyti ranka tampa vis didesniu iššūkiu. Rengdami šį konkursą norime ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, visus paskatinti į ranką dažniau paimti plunksnakotį“, – teigia A. Tuminas.

Perrašytus tekstus konkurso dalyviai iki vasario 14 d. turi išsiųsti paštu vertinimo komisijai arba pristatyti adresu Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius, Lietuva. Komisijai įvertinus darbų teksto išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą, vasario 21 d. paaiškės antrojo etapo dalyviai – po 10 dailiausiai rašiusių kiekvienoje grupėje. Organizatoriai įspėja – darbai su klaidomis nebus vertinami. Dailyraščio konkurso finalas įvyks kovo 7 d.

Šių metų konkurso nugalėtojai, originaliausio darbo autorius ir dailiausiai rašantis medikas bus apdovanoti keltų bendrovės „Tallink “ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 1–4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi konkurso finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Daugiausia konkurso reikalavimus atitinkančių darbų pateikusi bendruomenė bus apdovanota specialiuoju prizu.

Praėjusių metų konkurse savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos mokinė Justina Kvedaraitė, Šiaulių Jovaro progimnazijos auklėtinė Bertina Dragūnaitė, panevėžietė Aušra Vilimienė. Originaliausio darbo autorė pripažinta Vilma Miliukienė iš Panevėžio rajono. Moteris perrašytam tekstui sukūrė vingiuojančio kelio formą, o žodžius dėliojo didėjimo tvarka.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Į „Rašom!“ finalą daugiausiai pateko kauniečių

Paskelbtas konkurso „Rašom!“ finalistų sąrašas. Į ketvirtojo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso finalą pateko 43 dalyviai, kurie atskirose grupėse varžysis dėl pagrindinių prizų – kruizinių kelionių Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »