Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. Svarbiausia, kad apčiuopiamų rezultatų šiose srityse jau pasiekta pakankamai, todėl labai realu, kad robotai pamažu gali tapti patrauklesniais ir pigesniais darbuotojais nei mes – žmonės.

Pavyzdžiui, vienas didžiausių pasaulio viešbučių tinklų „Starwood“, savo kolektyvą greitai papildys dviem naujais robotais „A.L.O. Botlrs“. Šie du robotai bus įdarbinti Kupertino „Aloft“ viešbutyje ir galės tiek aptarnauti viešbučio svečius, tiek mokės naudotis viešbučio liftu bei galės atlikti kitas priskirtas užduotis. Vis dėlto šiuo metu manoma, kad „A.L.O. Botlrs“ daugiausiai bus naudojami viešbučių svečių aptarnavimui. Tikimasi, kad būtent tai leis užtikrinti kur kas labiau personalizuotą ir privačią aplinką apsistojusiems svečiams nei jiems tiesiogiai bendraujant su įprastiniais darbuotojais.

Taigi, pavyzdžiui, jeigu svečias paskambins į viešbučio aptarnavimo skyrių ir paprašys papildomo dantų šepetėlio ar rankšluosčio, darbuotojui tiesiog pakaks sukrauti reikiamus daiktus į „A.L.O. Botlrs“ robotą bei nurodyti kambario numerį – visu likusiu daiktų pristatymo procesu bei bendravimu su svečiu pasirūpins pats robotas.

Tokios „A.L.O. Botlrs“ galimybės įgalinamos naudojant „Wi-Fi“ ir 4G interneto ryšį. Būtent jų dėka bus užtikrinama robotų komunikacija su viešbučio informacinėmis sistemomis ir liftu. Tuo tarpu sklandus roboto judėjimas patalpose realizuojamas naudojant integruotus sensorius bei specialią robotų operacinę sistemą.

Kai „A.L.O. Botlrs“ su numatytu paketu atvyks prie reikiamo kambario, jis paskambins į viešbučio svečio telefoną bei praneš apie pristatytus daiktus. Svečias atsiėmęs pareikalautus daiktus toliau su robotu bendraus naudodamasis „A.L.O. Botlrs“ priekyje integruotu lietimui jautriu ekranu. Tokiu būdu klientai viešbučio personalui duos grįžtamąjį ryšį ir įvertins robotų darbo kokybę.

„A.L.O. Botlrs“ robotams bandomasis laikotarpis Kupertino „Aloft“ viešbutyje prasidės jau šių metų rugpjūčio 20 dieną. Jeigu šis eksperimentas pasiteisintų, viešbučių tinklas neatmeta galimybės nuo 2015 metų pamažu pradėti naudoti robotus ir kituose viešbučiuose, kurių visame pasaulyje yra netoli 100.

Vaizdo medžiagą galite pamatyti čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »