Lietuviškų palydovų sėkmė – įkvėpimas tolesniems darbams

Publikuota: 2014 m. kovo 18 d. antradienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su pirmųjų lietuviškų palydovų kūrėjais. Susitikime su Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais buvo aptartas lietuviškų palydovų paleidimas į atvirą kosmosą ir tolesnis darbas.

"Kruopščiu mokslininkų darbu sukurti pirmieji lietuviški palydovai - jau atvirame kosmose. Jie neša pasauliui žinią apie tai, kad esame išradinga, inovatyvi ir talentinga tauta. Šis Lietuvos mokslininkų pasiekimas rodo, kad galime tikrai daug, kai susitelkiame ir atsakingai dirbame. Būtent tokie žmonės ir jų pasiekimai kuria geresnę mūsų šalies ateitį ir garsina jos vardą visame pasaulyje", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, nuo tos akimirkos, kai pirmieji lietuviški palydovai buvo pakelti į kosmosą, Lietuva savo istorijos puslapiuose įsirašė kaip kosminė valstybė. Prezidentė pabrėžė, kad ši pirmųjų lietuviškų palydovų sėkmė svarbi dar ir dėl to, kad Lietuva parodė, jog sugeba savarankiškai plėtoti naująsias technologijas ir vykdyti kosmoso tyrinėjimus.

Susitikimo metu Prezidentė pasirašė specialias QSL korteles, kurios bus įteiktos žmonėms, kurie pirmieji pagavo lietuviškų palydovų signalą. Prezidentės pasirašytos kortelės keliaus į Braziliją, Vokietiją, Estiją, taip pat į Rusiją, Argentiną, Japoniją, Olandiją, Prancūziją ir JAV.

Abu lietuviški palydovai - VU mokslininkų kurtas „Lituanica SAT-1" ir KTU mokslininkų kurtas „LitSat-1" iš NASA kosmodromo JAV nugabenti į tarptautinę kosminę stotį šių metų pradžioje. Vasario 28 d. šie palydovai iš tarptautinės kosminės stoties paleisti į atvirą kosmosą. Abiejų palydovų kūrėjai šias misijas skiria legendinių Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui.

 

Nuotrauka - R. Dačkaus. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »