Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Publikuota: 2017 m. liepos 19 d. trečiadienis

Lietuviams netrūksta kūrybos ir idėjų, kasmet mūsų šalyje pristatomos dešimtys naujausių jaunų žmonių išradimų. Todėl pasauliui tikrai turime ką parodyti. Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. Pasak Rolando, jo išradimas yra ne tik nauja technologija, bet ir galimybė laisvalaikį leisti kokybiškai bei naudingai sveikatai. Įkvėpė pavyzdys Amerikoje Verta paminėti, kad Rolandas vis dar studijuoja Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK), todėl visiškai atsidėti kūrybai ir darbui – negalėjo. Tačiau tai jam nesutrukdė Amerikoje pamatytą idėją sukurti savaip ir pristatyti Lietuvai.

„Mintis kilo svarstant apie variantą, kaip itin nebrangiai pademonstruoti žmonėms, jog elektra varomas transportas gali būti išties smagus, papildantis kraują andrenalinu. Be to, kad nereikėtų daug lėšų tuo mėgautis. Kol kas žmonėms elektrinis transportas asocijuojasi su neįperkama TESLA arba su neįgaliųjų elektriniu vežimėliu. Tuomet pastebėjau Amerikoje jau seniai gyvuojantį čiuožinėjimo nuo kalno driftiniais triratukais sportą. Likau sužavėtas ir pradėjau gilintis, kaip tai padaryti varoma elektra. Sprendimų jau buvo. Taigi ėmiausi darbo“, – prisiminė Rolandas. Pasak jo, Lietuvoje jau buvo keli žmonės padarę kažką panašaus, tačiau kūriniai, esą buvo sudėtingi, nepritaikyti gaminti dideliais kiekiais. „Mano bei mano kolegos sukurtos versijos yra ne tik personalizuotos, tačiau ir išrenkamos dalimis, kas palengvina transportavimą. Anaiptol, elektra varomos transporto priemonės pasižymi itin dideliu lankstumu bei pritaikomumu. Mane tai labai žavi“, – pasakojo jaunas vyras

Elektros bei automatikos inžinerijos studijas KVK pasirinkęs jaunas vyras tikino, kad studijas pasirinko tikslingai, ne tik dėl patogios geografinės padėties, bet ir siekdamas įgyti specifinių žinių bei aukštų reitingų. Be to, pripažino, kad kuriant triratį, buvo ne viena bemiegė naktis, pagavus kūrybinę gyslelę. „Siekiant sukurti tai ko dar niekas nėra sukūręs – reikalauja savo aukų. Kadangi tam nebe užtenka vienos, dviejų ar net trijų disciplinų, reikia gebėti apjungti daugybę skirtingų sričių bei itin greit sujungti taškus erdvėje. Studijas rinkausi ir tokias, kad galėčiau suderinti su savo plėtojamais projektais. Įstojęs supratau, kad ten dėsto nemažai itin aukšto lygio specialistų. Su kai kuriais pavyko kaip mat užmegzti draugiškus santykius. O su kai kuriais dėstytojais – nekantrauju padirbėti ir prie kur kas rimtesnių projektų vystymo“, – kalbėjo studentas. Jis tikino, kad lygina studijas kolegijoje su užsieniu, kur taip pat yra tekę mokytis.

„Dažnai lankausi įvairiose užsienio šalyse, aplankau ir aukštąsias mokyklas kai turiu tam progos. Nors Lietuvos aukštosios mokyklos turi kur tobulėti, tačiau pastangos – tikrai matomos. Kaip pavyzdžiui, KVK kas metus yra organizuojami kūrybiniai projektai, kurių metu studentai gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą. Nors pinigų suma nėra didelė, tačiau kartais to užtenka išbandyti mažai idėjai ar suregzti elementariam prototipui. Tai skatina studentus verslumo, motyvuoja. Manau, jog tokių projektų Lietuvoje yra per mažai, o ir sumos galėtų būti didesnės, manau tai paskatintų itin inovatyvių sprendimų atsiradimą, sulaikytų daugybę potencialių studentų nuo emigravimo, sukurtų naujų darbo vietų“, – įsitikinęs Rolandas.

 „Mūsų šalyje yra labai sunku bandantiems „ant savęs išgyventi“ ir kurti tuo pačiu metu. Kita vertus, jei pomėgis sutampa su studijomis, darbais, tikslais – viskas įmanoma. Nes kitu atveju – tai gali suveikti tarsi nuodai, kurie gaišins asmens brangų laiką, energiją, sveikatą, pinigus. Be abejo, sunkumų bus visuomet, tačiau žinant, jog tikslas kurio sieki yra didesnis nei ta trumpalaikė kančia ar neišmiegota iki galo naktis – yra greit užsigrūdinama ir tie sunkumai tampa savotiškais malonumais. Šeimos ar antros pusės betarpiškas palaikymas yra taipogi svarbi sėkmingos formulės dalis“, - pasakoja Rolandas. Paklaustas, kokiomis pats vertybėmis remiasi, atskleidė, kad turi savo idealų. Remiuosi kur kas protingesnių bei išmintingesnių už save asmenų jau gyvenime patikrintais principais, vertybėmis. Taip jau sutapo, jog jau yra asmenų pasiekusių tai ko siekiu ir aš, taigi stengiuosi mokytis skaitydamas daugybę knygų, dalyvaudamas konferencijose, renginiuose, investuodamas į save, keliaudamas. Laisvalaikį praleidžiu studijuodamas moderniausią programinę įrangą, mokydamasis kalbų, neapleisdamas savo kūno ir palaikydamas fizinę formą. Tikiu, jog gyvenime yra svarbūs šie faktoriai: meilė, sveikata, finansai ir laimė. Negalima pamiršti nei vieno iš jų, nes tik jų visų harmonija gali užtikrinti laimingą gyvenimą“, - dalinosi patarimais jaunas vyras.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. skaityti »

Valentino dieną žmonės išlaidauja vis daugiau

Per paskutiniuosius trejus metus pasaulio žmonių išlaidos prieš šv. Valentino dieną išaugo 49 proc., o finansinių operacijų skaičius padidėjo net 73 proc. skaityti »

„Skype“ kviečia siųsti meilės sveikinimus

Valentino dienos proga „Microsoft“ pasiūlė savo pokalbių programos „Skype“ naudotojams naujus vaizdo atvirukus, kurie padės išreikšti savo mintis per nuotolį. skaityti »

Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu. skaityti »

Robotų kūnas jus šilumą

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi. skaityti »

Australijos oro uostuose nebebus tikrinami pasai

Australijos valdžia nusprendė šalies oro uostuose atsisakyti pasų tikrinimo procedūros. skaityti »

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas parengė pirmą straipsnį žurnalui „Southern Metropolis Daily“ apie Naujųjų metų keliones. skaityti »

Ateityje automobiliai tieks elektrą ir augins daržoves?

Šiuolaikiški automobilių gamintojų pasiūlymai ir ateities prognozės. skaityti »

Dangoraižis valys miestą nuo smogo

Tarptautinė inovacijų technologijų bendrovė „Arconic“ sukūrė 4,8 km aukščio dangoraižio projektą, kurio tikslas – pastatyti pastatą, gebantį „sugerti“ miesto smogą. skaityti »

Sukurta planšetė silpnaregiams

Pradedančioji įmonė BLITAB sukūrė planšetę, skirtą silpnai matantiems ir akliesiems. skaityti »