Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Publikuota: 2017 m. gruodžio 11 d. pirmadienis

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą. Jie patys nesikuklindami teigia, kad ji praverstų daugeliui žmonių, o ir taip aišku, kad tai - svarbus ir gana netikėtas išradimas. Kas tai? Ogi baterija, bet niekaip neatspėsite, kaip ji įkraunama.

Tai, ką matote nuotraukose, nėra apgaulė - ši baterija yra labai plona, lanksti ir tampri. Elastinga medžiaga net iš tolo neprimena mums įprastų baterijų, tačiau ir neturėtų, nes savo principais yra gana unikali. Visų pirma, jei energiją teikia ne elektros tinklas, o bakterijos. Tai - efektyvus, ekologiškas ir labai reikalingas atsinaujinančios energetikos panaudojimo būdas.

Seokheun Choi, bateriją sukūręs mokslininkas, iki šio išradimo po truputį judėjo ne vienerius metus. Anksčiau jis buvo sukūręs lanksčią popieriaus pagrindo bateriją, kuri energiją galėjo sukurti iš žmogaus seilių. Šis išradimas, aišku, yra tekstilės pagrindo ir netgi gali energiją gaminti iš žmogaus prakaito. Taip, tikriausiai jau atspėjote, kad mokslininkai galvoja, jog iš šios tamprios medžiagos būtų galima pasiūti kojines, tampres, treniruočių įrangą, tačiau realistiškesnis panaudojimas būtų įvairių medicininių simuliatorių ar išmaniųjų apyrankių maitinimas.

Choi tiki daiktų interneto idėja. Kadangi tokia plona biologinė baterija negalėtų sukurti pakankamai energijos rimtiems prietaisams maitinti, realistiškiau būtų ją panaudoti įvairiems sensoriams ar medicininiai įrangai. Tie sensoriai galėtų būti susiję su sportu ar sveikata. Tačiau, Choi supranta, kad idėja patiks ne visiems.

Ši biologinė baterija naudotų bakterijas. Joms maitinti tiktų ir žmonių prakaitas, ar, įvairių implantų atveju, kiti žmogaus kūno skysčiai. Problema ta, kad žmonėms bakterijos nepatinka. Ir neturi patikti, tačiau Choi turės surasti būtų visiškam saugumui užtikrinti.

Choi nedrįsta pasakyti, kam pakaktų šių baterijų sukuriamos energijos - trumpai sakoma, kad dėvimai elektronikai. Visgi, tikrasis potencialas nėra aiškus, nes bakterinės baterijos nėra gerai ištirtos. Visgi, tikslai labai aukšti nėra - vargu, kad kada nors savo kelnėmis galėsite įkrauti išmaniuosius telefonus ar kitus didesnius įrenginius. Nors, kita vertus, kas gali žinoti. Bet kuriuo atveju, net jei energijos pakaks tik diabetikams ar kitiems sergantiesiems padedančiai įrangai, tai bus didelis pasiekimas.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »