Modernios technologijos jau leidžia stebėti ir savo miegą

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Sveikai gyventi siekiantiems modernios technologijos šiandien jau leidžia stebėti ir savo miego kokybę. Pasak specialistų, tvarkingas miego ritmas – neretai pamirštama, tačiau neatsiejama geros savijautos bei sveikos gyvensenos dalis. Aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui kuriamos technologijos jau leidžia ne tik nuolat stebėti organizmo aktyvumą bei pokyčius dieną, bet ir gauti detalias savo miego ataskaitas.

Specialistų teigimu, tvarkingas miego ritmas – privalomas komponentas, siekiant jaustis žvaliam ir aktyviam. Miego trūkumo sukeliamos savijautos ir sveikatos sutrikimai jau ne vienerius metus yra plačiai aptarinėjami mokslininkų bei medikų visame pasaulyje. Šios problemos sprendimui ir pasitelktos modernios technologijos, leidžiančios stebėti savo miego ritmą, jį analizuoti ir atsibusti tinkamiausiu momentu.

„Savo miego ritmo stebėsena svarbi tam, kad galėtume kontroliuoti, kaip ilsimės. Teisingas miego ritmas padeda gauti reikiamą poilsio kiekį per trumpesnį laiką, lengviau pabusti ir jaustis žvalesniems. Miegas turėtų būti reguliaurus – sveikai gyventi norintys žmonės turi įprasti eiti miegoti ir keltis kasdien tuo pačiu metu, taip pat – atrasti tinkamiausią miego laiką ir trukmę“, - teigia „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubų tinkle dirbantis sporto treneris Bronius Burneika.

Pasak jo, žmonės paprastai linkę rūpintis savo gyvenimo būdu dieną, tačiau pamiršta apie tvarkingo bei reguliaraus miego svarbą. Būtent miegas dažniausiai nulemia, kokie aktyvūs esame ir kokie žvalūs jaučiamės dienos metu.

„Profesionalūs sportininkai visuomet stebi savo miego kokybę bei pokyčius, tą daryti jau gali ir visi norintys rūpintis savo sveikata“, - pasakojo įrenginius „Fitbit“,  leidžiančius nuolat sekti savo aktyvumą, sudegintas kalorijas, svorio pokyčius, mitybą ir netgi – miegą, į Lietuvą atvežusios UAB „InfoEra“ atstovas Mykolas Treigys.

Pasaulyje populiarėjantys įvairūs organizmo aktyvumui stebėti skirti įrenginiai analizuoja juos dėvinčiųjų gyvenimo ritmą visą parą – skaičiuoja nueitus žingsnius ir sudegintas kalorijas dieną bei parodo, kiek valandų kokybiško miego tenka naktį. Speciali apyrankė leidžia sužinoti, kiek laiko atsigulus prireikia užmigti, kiek kartų įrenginį dėvintis žmogus prasibudo ar vertėsi bei kiek valandų kokybiškai miegojo.

 „Technologijos padeda sveiką ir aktyvią gyvenseną paversti ne tik naudinga bei privaloma gyvenimo dalimi, bet ir smagia pramoga, leisdamos savo pasiekimus palyginti su draugų ar kolegų – sveika konkurencija padeda efektyviau siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė UAB „InfoEra“ atstovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »