Modernios technologijos jau leidžia stebėti ir savo miegą

Publikuota: 2013 m. kovo 6 d. trečiadienis

Sveikai gyventi siekiantiems modernios technologijos šiandien jau leidžia stebėti ir savo miego kokybę. Pasak specialistų, tvarkingas miego ritmas – neretai pamirštama, tačiau neatsiejama geros savijautos bei sveikos gyvensenos dalis. Aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui kuriamos technologijos jau leidžia ne tik nuolat stebėti organizmo aktyvumą bei pokyčius dieną, bet ir gauti detalias savo miego ataskaitas.

Specialistų teigimu, tvarkingas miego ritmas – privalomas komponentas, siekiant jaustis žvaliam ir aktyviam. Miego trūkumo sukeliamos savijautos ir sveikatos sutrikimai jau ne vienerius metus yra plačiai aptarinėjami mokslininkų bei medikų visame pasaulyje. Šios problemos sprendimui ir pasitelktos modernios technologijos, leidžiančios stebėti savo miego ritmą, jį analizuoti ir atsibusti tinkamiausiu momentu.

„Savo miego ritmo stebėsena svarbi tam, kad galėtume kontroliuoti, kaip ilsimės. Teisingas miego ritmas padeda gauti reikiamą poilsio kiekį per trumpesnį laiką, lengviau pabusti ir jaustis žvalesniems. Miegas turėtų būti reguliaurus – sveikai gyventi norintys žmonės turi įprasti eiti miegoti ir keltis kasdien tuo pačiu metu, taip pat – atrasti tinkamiausią miego laiką ir trukmę“, - teigia „Impuls“ sporto ir sveikatingumo klubų tinkle dirbantis sporto treneris Bronius Burneika.

Pasak jo, žmonės paprastai linkę rūpintis savo gyvenimo būdu dieną, tačiau pamiršta apie tvarkingo bei reguliaraus miego svarbą. Būtent miegas dažniausiai nulemia, kokie aktyvūs esame ir kokie žvalūs jaučiamės dienos metu.

„Profesionalūs sportininkai visuomet stebi savo miego kokybę bei pokyčius, tą daryti jau gali ir visi norintys rūpintis savo sveikata“, - pasakojo įrenginius „Fitbit“,  leidžiančius nuolat sekti savo aktyvumą, sudegintas kalorijas, svorio pokyčius, mitybą ir netgi – miegą, į Lietuvą atvežusios UAB „InfoEra“ atstovas Mykolas Treigys.

Pasaulyje populiarėjantys įvairūs organizmo aktyvumui stebėti skirti įrenginiai analizuoja juos dėvinčiųjų gyvenimo ritmą visą parą – skaičiuoja nueitus žingsnius ir sudegintas kalorijas dieną bei parodo, kiek valandų kokybiško miego tenka naktį. Speciali apyrankė leidžia sužinoti, kiek laiko atsigulus prireikia užmigti, kiek kartų įrenginį dėvintis žmogus prasibudo ar vertėsi bei kiek valandų kokybiškai miegojo.

 „Technologijos padeda sveiką ir aktyvią gyvenseną paversti ne tik naudinga bei privaloma gyvenimo dalimi, bet ir smagia pramoga, leisdamos savo pasiekimus palyginti su draugų ar kolegų – sveika konkurencija padeda efektyviau siekti užsibrėžtų tikslų“, – sakė UAB „InfoEra“ atstovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »