NASA astronautai naudos „Microsoft“ virtualios realybės akinius

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis


NASA inžinieriai testuoja „Sidekick“ nesvarumo būsenoje „Weightless Wonder C9“ orlaivyje

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (angl. National Aeronautics and Space Administration, NASA) ir „Microsoft“ numato naudoti „Microsoft HoloLens“ virtualiosios realybės akinius „Sidekick“ projektui įgyvendinti. „Sidekick“ projektas skirtas paspartinti astronautų treniravimo procesą, panaudojant virtualiosios realybės akinius. Be to, tikimasi, kad ši technologija leis apskritai padidinti astronautų užduočių atlikimo efektyvumą.

„HoloLens“ ir kitos virtualiosios realybės technologijos gali paskatinti ateities tyrimus bei suteikti naujų mokslinio darbo galimybių. „Ši technologija taip pat gali suteikti būsimiems tyrėjams daugiau autonomiškumo dirbant su Marso projektu“, – sako NASA stoties eksploatacijos poskyrio vadovas Semas Scimemi.

„Sidekick“ programoje numatytas dvejopas „HoloLens“ akinių panaudojimas. Per nutolusią ekspertų programą „Remote Expert Mode“ astronautas susijungia su Žemėje dirbančiu ekspertu naudodamasis „Skype“. Ekspertas gali patarti astronautui, kaip atlikti tam tikrą operaciją ir netgi nupiešti eskizus, kuriuos astronautas įgyvendindamas užduotį matys per virtualiuosius akinius realiuoju laiku. Įgyvendinant operaciją „Procedure Mode“, akiniai realiuoju laiku atspindi holografinę animaciją. Tikimasi, kad tai astronautams padės sutaupyti laiko atliekant užduotis. Taupydami laiką, astronautai galės jo daugiau skirti kitai veiklai.

NASA taip pat bendradarbiauja su „Microsoft“ įgyvendinant naują projektą  „OnSight“, kuris leis mokslininkams virtualiai apsilankyti Marse dar iki to laiko, kai tyrėjai iš tiesų realiai pasieks planetą.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »