NASA astronautai naudos „Microsoft“ virtualios realybės akinius

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis


NASA inžinieriai testuoja „Sidekick“ nesvarumo būsenoje „Weightless Wonder C9“ orlaivyje

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (angl. National Aeronautics and Space Administration, NASA) ir „Microsoft“ numato naudoti „Microsoft HoloLens“ virtualiosios realybės akinius „Sidekick“ projektui įgyvendinti. „Sidekick“ projektas skirtas paspartinti astronautų treniravimo procesą, panaudojant virtualiosios realybės akinius. Be to, tikimasi, kad ši technologija leis apskritai padidinti astronautų užduočių atlikimo efektyvumą.

„HoloLens“ ir kitos virtualiosios realybės technologijos gali paskatinti ateities tyrimus bei suteikti naujų mokslinio darbo galimybių. „Ši technologija taip pat gali suteikti būsimiems tyrėjams daugiau autonomiškumo dirbant su Marso projektu“, – sako NASA stoties eksploatacijos poskyrio vadovas Semas Scimemi.

„Sidekick“ programoje numatytas dvejopas „HoloLens“ akinių panaudojimas. Per nutolusią ekspertų programą „Remote Expert Mode“ astronautas susijungia su Žemėje dirbančiu ekspertu naudodamasis „Skype“. Ekspertas gali patarti astronautui, kaip atlikti tam tikrą operaciją ir netgi nupiešti eskizus, kuriuos astronautas įgyvendindamas užduotį matys per virtualiuosius akinius realiuoju laiku. Įgyvendinant operaciją „Procedure Mode“, akiniai realiuoju laiku atspindi holografinę animaciją. Tikimasi, kad tai astronautams padės sutaupyti laiko atliekant užduotis. Taupydami laiką, astronautai galės jo daugiau skirti kitai veiklai.

NASA taip pat bendradarbiauja su „Microsoft“ įgyvendinant naują projektą  „OnSight“, kuris leis mokslininkams virtualiai apsilankyti Marse dar iki to laiko, kai tyrėjai iš tiesų realiai pasieks planetą.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »