NASA po prezidentinių rinkimų rimtai galvoja apie sugrįžimą į Mėnulį

Publikuota: 2012 m. lapkričio 9 d. penktadienis

NASA vėl puoselėja rimtas užmačias nuskraidinti astronautus į Mėnulį. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra jau kurį laiką planuoja kosminėje erdvėje už kitos Mėnulio pusės pastatyti kosminę stotį. Tai būtų savotiška atspirties bazė būsimoms žmonijos kelionėms į artimiausias kosmoso gelmes, o visų realiausia – 2025 m. planuojamai žmonių misijai į asteroidą.

„Į perrinkto JAV prezidento Barako Obamos vizijas šis planas, ko gero, jau įtrauktas, nors jis buvo laikytas paslaptyje iki pat to momento, kai paaiškėjo prezidento rinkimų rezultatai, - tvirtina kosmoso politikos ekspertas iš Džordžo Vašingtono universiteto Džonas Logsdonas (John Logsdon). – NASA šį planą nuosaikiai tobulino jau kurį laiką. Naujausia plano versija papildyta Mėnulio vartų „Žemė-Mėnulis“ arba Antrojo Lagranžo taško (L2) išnaudojimo perspektyvomis.“

Antrasis Lagranžo taškas yra zona kosminėje erdvėje, kurioje dėl Žemės ir Mėnulio traukos jėgų atsvaros nėra gravitacijos ir į tą zoną patekę objektai be jokių energijos sąnaudų kybo vietoje.

2010 m. B. Obama nukreipė NASA telktis į 2025 m. pilotuojamą misiją į asteroidą, o po to, ketvirtojo dešimtmečio viduryje – galbūt ir į Marsą. Kad pasiektų tokius tolimus objektus, NASA kuria milžinišką raketą, pavadinimu „Space Launch System“ (SLS) ir įgulos kapsulę „Orion“.

Tiesa, kai SLS ir „Orion“ bus paruoštos skrydžiams (planuojama, jog tai įvyks 2021 m.), astronautams į asteroidą keliauti dar bus per anksti. Panašu, kad pirmiausia jie skris į L2 tašką už Mėnulio, kuris galėtų tapti misijų į tolimesnius Saulės sistemos kampelius, starto aikštele. Kol kas kalbama, kad L2 taške gali būti įkurdintas erdvėlaivis-kosminė stotis, kurioje NASA ir jos tarptautiniai partneriai galėtų tyrinėti žmonių gyvenimą tolimajame kosmose. L2 stotyje dirbantys astronautai būtų įtraukti ir į Mėnulio tyrinėjimo programą – nuotoliniu būdu valdytų ant palydovo paviršiaus nuleistus mėnuleigius.

NASA pareigūnai mano, kad minėtas žmonių siuntimo į tolimąjį kosmosą misijas galėtų įvykdyti be papildomų biudžeto injekcijų (2013 m. numatomas NASA biudžetas – 17,7 mlrd. JAV dolerių).

„NASA nekalba apie finansavimo padidinimą, - pažymi Dž. Logsdonas. – Tiesiog daugiau resursų bus perkelta į SLS ir „Orion“ projektavimo darbus.“

Naujos misijos į Mėnulį - nebe už kalnų?

Antrojo Lagranžo taško L2 išnaudojimas galėtų prasidėti jau 2021 m. – ten astronautai skrietų SLS ir „Orion“. Šiai misijai NASA suteikė „Exploration Mission 2“ („Žvalgomoji misija 2”) pavadinimą. „Exploration Mission 1“ bus vadinama pirmoji bandomoji SLS misija be astronautų, numatyta 2017 m.

„Nesu susipažinęs su detalėmis, tačiau antroji žvalgomoji misija gali reikšti veiklos submėnulinėje erdvėje pradžią“, - teigė Dž. Lodsonas. Detalės netrukus gali paaiškėti – NASA atstovai tik ką davė aiškią užuominą, jog netrukus bus padarytas kažkoks svarbus pranešimas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dantis bus galima valytis be rankų

Elektroninis dantų šepetėlis „Amabrush“ veikia be rankų, jį tereikia įsikišti į burną. skaityti »

Kinijoje atidarytas Dirbtinio intelekto miestas

Hangzhou mieste įdiegta 90 inovatyvių projektų, veikiančių 15-os skirtingų dirbtinio intelekto sistemų pagrindu. skaityti »

Kaip ir kodėl naujosios technologijos skatina sportuoti?

Sporto populiarumo bangai vis dar augant, spėliojame, kas tam padarė įtaką. Vienas iš tai nulėmusių faktorių yra išmaniųjų technologijų tobulėjimas. skaityti »

Robotas išgelbėjo mergaitę nuo griūvančių lentynų

Permėje (Rusijoje) robotas išgelbėjo vaiką nuo griūvančių ant jo lentynų. skaityti »

Vilniuje lietuviai ir amerikiečiai filmuoja fantastinę dramą apie ateitį „001Lithium X“

Vilniuje prasidėjo bendros Lietuvos ir JAV gamybos vaidybinio filmo „001Lithium X“ filmavimo darbai. skaityti »

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų

Kinijoje atidaryta mobili parduotuvė be kasininkų „Moby Mart“, kuri gali pati važinėti gatvėmis. skaityti »

Serveriai šildys vandenį privačiuose namuose

Olandijos bendrovė „Nerdalize“ siūlo panaudoti serverių gaminamą šilumos energiją šildyti vandeniui. skaityti »

Lietuvos gyventojai – aistringiausi serialų žiūrovai Baltijos šalyse

Duomenys rodo, kad 81 proc. apklaustųjų šalyje linkę žiūrėti net keletą mėgstamo serialo serijų iš eilės. skaityti »

Australiškas monetas puošia bananai su pižamomis

Ir kas tik nevaizduojama ant monetų! Pavyzdžiui – bananai su pižamomis! skaityti »

Slovėnijoje populiarėja skaitmeniniai antkapiai

Vienose Slovėnijos miesto Mariboro kapinėse pasirodė unikalus antkapis su didžiuliu jutikliniu ekranu, kuriame galima peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašus. skaityti »