NASA po prezidentinių rinkimų rimtai galvoja apie sugrįžimą į Mėnulį

Publikuota: 2012 m. lapkričio 9 d. penktadienis

NASA vėl puoselėja rimtas užmačias nuskraidinti astronautus į Mėnulį. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra jau kurį laiką planuoja kosminėje erdvėje už kitos Mėnulio pusės pastatyti kosminę stotį. Tai būtų savotiška atspirties bazė būsimoms žmonijos kelionėms į artimiausias kosmoso gelmes, o visų realiausia – 2025 m. planuojamai žmonių misijai į asteroidą.

„Į perrinkto JAV prezidento Barako Obamos vizijas šis planas, ko gero, jau įtrauktas, nors jis buvo laikytas paslaptyje iki pat to momento, kai paaiškėjo prezidento rinkimų rezultatai, - tvirtina kosmoso politikos ekspertas iš Džordžo Vašingtono universiteto Džonas Logsdonas (John Logsdon). – NASA šį planą nuosaikiai tobulino jau kurį laiką. Naujausia plano versija papildyta Mėnulio vartų „Žemė-Mėnulis“ arba Antrojo Lagranžo taško (L2) išnaudojimo perspektyvomis.“

Antrasis Lagranžo taškas yra zona kosminėje erdvėje, kurioje dėl Žemės ir Mėnulio traukos jėgų atsvaros nėra gravitacijos ir į tą zoną patekę objektai be jokių energijos sąnaudų kybo vietoje.

2010 m. B. Obama nukreipė NASA telktis į 2025 m. pilotuojamą misiją į asteroidą, o po to, ketvirtojo dešimtmečio viduryje – galbūt ir į Marsą. Kad pasiektų tokius tolimus objektus, NASA kuria milžinišką raketą, pavadinimu „Space Launch System“ (SLS) ir įgulos kapsulę „Orion“.

Tiesa, kai SLS ir „Orion“ bus paruoštos skrydžiams (planuojama, jog tai įvyks 2021 m.), astronautams į asteroidą keliauti dar bus per anksti. Panašu, kad pirmiausia jie skris į L2 tašką už Mėnulio, kuris galėtų tapti misijų į tolimesnius Saulės sistemos kampelius, starto aikštele. Kol kas kalbama, kad L2 taške gali būti įkurdintas erdvėlaivis-kosminė stotis, kurioje NASA ir jos tarptautiniai partneriai galėtų tyrinėti žmonių gyvenimą tolimajame kosmose. L2 stotyje dirbantys astronautai būtų įtraukti ir į Mėnulio tyrinėjimo programą – nuotoliniu būdu valdytų ant palydovo paviršiaus nuleistus mėnuleigius.

NASA pareigūnai mano, kad minėtas žmonių siuntimo į tolimąjį kosmosą misijas galėtų įvykdyti be papildomų biudžeto injekcijų (2013 m. numatomas NASA biudžetas – 17,7 mlrd. JAV dolerių).

„NASA nekalba apie finansavimo padidinimą, - pažymi Dž. Logsdonas. – Tiesiog daugiau resursų bus perkelta į SLS ir „Orion“ projektavimo darbus.“

Naujos misijos į Mėnulį - nebe už kalnų?

Antrojo Lagranžo taško L2 išnaudojimas galėtų prasidėti jau 2021 m. – ten astronautai skrietų SLS ir „Orion“. Šiai misijai NASA suteikė „Exploration Mission 2“ („Žvalgomoji misija 2”) pavadinimą. „Exploration Mission 1“ bus vadinama pirmoji bandomoji SLS misija be astronautų, numatyta 2017 m.

„Nesu susipažinęs su detalėmis, tačiau antroji žvalgomoji misija gali reikšti veiklos submėnulinėje erdvėje pradžią“, - teigė Dž. Lodsonas. Detalės netrukus gali paaiškėti – NASA atstovai tik ką davė aiškią užuominą, jog netrukus bus padarytas kažkoks svarbus pranešimas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »