NASA po prezidentinių rinkimų rimtai galvoja apie sugrįžimą į Mėnulį

Publikuota: 2012 m. lapkričio 9 d. penktadienis

NASA vėl puoselėja rimtas užmačias nuskraidinti astronautus į Mėnulį. Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra jau kurį laiką planuoja kosminėje erdvėje už kitos Mėnulio pusės pastatyti kosminę stotį. Tai būtų savotiška atspirties bazė būsimoms žmonijos kelionėms į artimiausias kosmoso gelmes, o visų realiausia – 2025 m. planuojamai žmonių misijai į asteroidą.

„Į perrinkto JAV prezidento Barako Obamos vizijas šis planas, ko gero, jau įtrauktas, nors jis buvo laikytas paslaptyje iki pat to momento, kai paaiškėjo prezidento rinkimų rezultatai, - tvirtina kosmoso politikos ekspertas iš Džordžo Vašingtono universiteto Džonas Logsdonas (John Logsdon). – NASA šį planą nuosaikiai tobulino jau kurį laiką. Naujausia plano versija papildyta Mėnulio vartų „Žemė-Mėnulis“ arba Antrojo Lagranžo taško (L2) išnaudojimo perspektyvomis.“

Antrasis Lagranžo taškas yra zona kosminėje erdvėje, kurioje dėl Žemės ir Mėnulio traukos jėgų atsvaros nėra gravitacijos ir į tą zoną patekę objektai be jokių energijos sąnaudų kybo vietoje.

2010 m. B. Obama nukreipė NASA telktis į 2025 m. pilotuojamą misiją į asteroidą, o po to, ketvirtojo dešimtmečio viduryje – galbūt ir į Marsą. Kad pasiektų tokius tolimus objektus, NASA kuria milžinišką raketą, pavadinimu „Space Launch System“ (SLS) ir įgulos kapsulę „Orion“.

Tiesa, kai SLS ir „Orion“ bus paruoštos skrydžiams (planuojama, jog tai įvyks 2021 m.), astronautams į asteroidą keliauti dar bus per anksti. Panašu, kad pirmiausia jie skris į L2 tašką už Mėnulio, kuris galėtų tapti misijų į tolimesnius Saulės sistemos kampelius, starto aikštele. Kol kas kalbama, kad L2 taške gali būti įkurdintas erdvėlaivis-kosminė stotis, kurioje NASA ir jos tarptautiniai partneriai galėtų tyrinėti žmonių gyvenimą tolimajame kosmose. L2 stotyje dirbantys astronautai būtų įtraukti ir į Mėnulio tyrinėjimo programą – nuotoliniu būdu valdytų ant palydovo paviršiaus nuleistus mėnuleigius.

NASA pareigūnai mano, kad minėtas žmonių siuntimo į tolimąjį kosmosą misijas galėtų įvykdyti be papildomų biudžeto injekcijų (2013 m. numatomas NASA biudžetas – 17,7 mlrd. JAV dolerių).

„NASA nekalba apie finansavimo padidinimą, - pažymi Dž. Logsdonas. – Tiesiog daugiau resursų bus perkelta į SLS ir „Orion“ projektavimo darbus.“

Naujos misijos į Mėnulį - nebe už kalnų?

Antrojo Lagranžo taško L2 išnaudojimas galėtų prasidėti jau 2021 m. – ten astronautai skrietų SLS ir „Orion“. Šiai misijai NASA suteikė „Exploration Mission 2“ („Žvalgomoji misija 2”) pavadinimą. „Exploration Mission 1“ bus vadinama pirmoji bandomoji SLS misija be astronautų, numatyta 2017 m.

„Nesu susipažinęs su detalėmis, tačiau antroji žvalgomoji misija gali reikšti veiklos submėnulinėje erdvėje pradžią“, - teigė Dž. Lodsonas. Detalės netrukus gali paaiškėti – NASA atstovai tik ką davė aiškią užuominą, jog netrukus bus padarytas kažkoks svarbus pranešimas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »