NASA pripažino KTU atliktus palydovo bandymus

Publikuota: 2013 m. lapkričio 23 d. šeštadienis

KTU Technologinių sistemų diagnostikos instituto Mašinų vibracijų ir akustinių triukšmų lygio bandymų akredituotoje laboratorijoje atliktų palydovo „Litsat–1“ mechaninių bandymų protokolai buvo pateikti NASA. Tyrimai, kuriais buvo siekiama įsitikinti Universitete sukurto palydovo „LitSat–1“ mechaniniu patvarumu, buvo pripažinti NASA specialistų, kas užtikrino, kad palydovas atitinka numatytus reikalavimus ir gali kilti į kosmosą. 

Numatyti vibraciniai ir smūgio bandymai buvo atliekami prieš pat palydovui iškeliaujant į Hjustoną. Jų metu, imituojant pakilimo į kosmosą apkrovas, buvo tiriamas paties palydovo „LitSat–1“ ir jo saulės elementų mechaninis atsparumas ir funkcionavimas. 

Hjustone apsilankiusiai „Misija Lituanica 80“ komandai JAV kompanija „NanoRacs“ pranešė, kad pirmasis lietuviškas KTU palydovas „LitSat–1 atitinka bendruosius mažiesiems palydovams keliamus NASA saugumo reikalavimus ir yra parengtas skrydžiui. Papildomo testavimo NASA daugiau neatliko – ji pasikliovė Universiteto mokslininkų atliktais bandymais. 

Laboratorijos vedėjo Ramūno Gulbino teigimu, sėkmingus bandymus lėmė šios antrąjį veiklos dešimtmetį pradėjusios bandymų laboratorijos darbuotojų kvalifikacija ir ilgametė patirtis. Laboratorija atitinka visus Lietuvos dokumentų ir tarptautinių standartų reikalavimus akredituotoms laboratorijoms. 

Nuosekliai vykdydama Nacionalinio akreditacijos biuro politiką, laboratorija šiais metais taip pat dalyvavo tarptautinėje kompetentingų organizatorių vykdomoje palyginamųjų bandymų bei kompetencijos patikrinimo programoje (PT/ILAC) Čekijoje ir buvo gerai įvertinta.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »