Pasaulio robotų futbolo čempionate nugalėjo JAV

Publikuota: 2011 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Džiugus pranešimas futbolo aistruoliams: JAV laimėjo 2011 m. pasaulio robotų futbolo čempionatą.

„RoboCup 2011“ pirmenybių aukščiausiuosius apdovanojimus susišlavė Virdžinijos politechnikos instituto ir valstijos universiteto (Virginia Tech) robotai. JAV inžinierių sukonstruoti mechanizmai nugalėtojais tapo ir suaugusiųjų, ir vaikų dydžio robotų kategorijose. „Robotų-paauglių“ kategorijoje nugalėtoju tapo Bonos universiteto (Vokietija) robotas.

Kasmečiame „RoboCup“ turnyre pirmąsyk viešai pristatytas robotas CHARLI-2. Futbolo dvikova tarp naujoko ir sidabrą jau pelnusio roboto iš Singapūro „Robo Erectus“ baigėsi rezultatu 1:0 amerikiečio naudai.

Robotų futbolo čempionate robotai neišvengė traumų (gedimų), įskaitant ir epizodą, kai robotui netikėtai nukrito galva. Nelaimėlį teko gabenti į robotų „medicinos punktą“, kur, panaudojus tam tikras klijavimo technologijas, galva buvo sutvarkyta.

Nepaisant tragiškos pradžios, robotas CHARLI iš Virdžinijos pirmąjį konkurentą iš Olandijos nukovė rezultatu 3:0, po to nerezultatyviomis lygiosiomis sužaidė su kolega iš „JoiTech“. CHARLI ne tik laimėjo pasaulio robotų futbolo čempionatą, bet ir pelnė „Geriausio humanoido“ apdovanojimą. Prieš tai iš krištolo pagamintas garbingas robotų pasaulio trofėjus septynerius metus žėrėjo Japonijoje ir dvejus – Vokietijoje.

Turnyre buvo užfiksuotas ir kol kas rekordinis visų laikų robotų futbolo rezultatas – 4:1. Beje, šio susitikimo nugalėtoju tapo tas pats CHARLI.

„Vaikų ūgio“ robotų klasėje nugalėtoju tapo „RoMeLa“ komandos ne aukštesnis už bokalą mechaninis kūrinys, pavadinimu „DARWIn-OP“ („Dynamic Anthropomorphic Robot with Intelligence“ – „Dinaminis antropomorfinis robotas su intelektu“).

„RoboCup“ turnyro apžvalgos pasaulyje sulaukė nemenko susidomėjimo. Prognozuojama, jog netolimoje ateityje robotai turėtų pradėti žaisti ne tik vienas prieš vieną, bet komanda prieš komandą. O iki 2050-ųjų galbūt pavyks sudaryti ir robotų futbolininkų rinktinę, kuri galėtų rungtyniauti su futbolą žaidžiančių žmonių komanda.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »